Макропен — інструкція: бережіть печінку

Макропен — це антибіотик широкого спектра дії групи макролідів, чутливість до якого виявляють багато збудники інфекцій, в тому числі внутрішньоклітинні. Застосовується при лікуванні багатьох інфекційно-запальних захворювань.

Механізм дії Макропен

Макропен (міжнародна непатентована назва — мідекаміцин) випускається фармацевтичною компанією KRKA (Словенія) в таблетках для прийому всередину і в порошку для приготування суспензії для дітей. Препарат відноситься до антибіотиків групи макролідів і у високих дозах вбиває збудників інфекції (бактерицидна дія), а в невеликих — пригнічує їх життєдіяльність (бактеріостатична дія).

Механізм дії препарату полягає в тому, що він пригнічує утворення білків в клітинах чутливих до нього мікроорганізмів. До Макропеном виявляють чутливість багато мікроорганізми, що викликають інфекційно-запальні захворювання у людини. Це багато видів стрептококів, стафілококів (у тому числі продукують пеніциліназу — фермент, що руйнують антибіотики пеніцилінового ряду), збудники дифтерії, бактеріальної дизентерії, сальмонельозу, гонореї, сифілісу, деякі види кишкової палички. Він активний також щодо внутрішньоклітинних бактерій — хламідій, мікоплазм, уреаплазм.

При прийомі всередину макропен швидко всмоктується в кишечнику, поступає в кров, а звідти в органи і тканини. Великі концентрації його утворюються у всіх внутрішніх органах, але особливо в бронхо-легеневої системи, шкірі, привушної і підщелепної залозах.

Розпадається макропен в печінці з утворенням продуктів обміну, що володіють антибактеріальною дією, які виводяться з організму в основному з жовчю та фекаліями, а невелика кількість — через нирки з сечею.

Показання та протипоказання для прийому Макропен

Макропен призначають при наступних інфекційно-запальних захворюваннях, спричинених чутливими до нього мікроорганізмами:

 • бронхо-легеневої системи — бронхітах, пневмоніях, плевритах;
 • верхніх дихальних шляхів і ЛОР-органів — ангінах, загостреннях хронічних тонзилітів, запальних процесах в глотці, гортані, середньому вусі та придаткових пазухах носа;
 • нирок і сечовивідних шляхів — пієлонефритах, циститах, уретритах;
 • статевих органів — запаленні зовнішніх і внутрішніх статевих органів, у тому числі інфекції, що передаються статевим шляхом (гонореї, сифілісі), а також викликаних внутрішньоклітинними мікроорганізмами (хламідіоз, мікоплазмоз, уреаплазмоз);
 • органів травлення — гострих кишкових інфекціях (бактеріальної дизентерії, сальмонельозі);
 • інфікованих ранах, опіках, інфекційно-запальних захворюваннях м’яких тканин (наприклад, рожисте запаленні);
 • деяких інфекційних захворюваннях — скарлатині, хвороби легіонерів, бруцельозі, кашлюку, дифтерії.
 • Прийом Макропен протипоказаний:

 • при підвищеній чутливості до компонентів препарату;
 • при тяжких захворюваннях нирок і печінки з порушенням їх функції;
 • при вагітності та в період годування груддю.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.