Макропен: антибіотик широкого спектру

Антибіотики широкого спектру діяльності сьогодні часто використовують для лікування нежиті. Результатом такого лікування є звикання збудників інфекції до даного антибіотика і втрата до нього чутливості. Саме це змушує випускати все нові види антибіотиків.

Механізм дії Макропен

Макропен є антибіотиком широкого спектра дії, до якого виявляють чутливість більшість збудників інфекції, що викликають інфекційно-запальні захворювання різних органів і систем. Особливістю даного препарату є те, що він активний щодо мікроорганізмів, які продукують пеніциліназу — фермент, що руйнує натуральний і напівсинтетичні пеніциліни. Тому він здатний пригнічувати життєдіяльність мікроорганізмів, не чутливих до пеніцилінів.

Макропен випускається в таблетках для прийому всередину і в гранулах для приготування суспензії, тому його частіше використовують для лікування хворих в амбулаторних умовах, наприклад, при лікуванні самих частих інфекцій — ЛОР-органів і бронхо-легеневої системи. Практично всі збудники інфекції бактеріального походження, що викликають ці інфекції, виявляють високу чутливість до Макропеном.

Застосування Макропен

Його застосовують при лікуванні гнійних ангін, гострих гайморити, фронтити і отитів, загостреннях хронічних запальних захворювань носоглотки і середнього вуха, гострих і хронічних бронхітів і вогнищевих запалень легень. При лікуванні гострих захворювань органів макропен іноді починають приймати, не чекаючи результатів аналізів на чутливість збудників інфекції до антибіотиків, а після отримання результатів лікування корегують. При лікуванні ж хронічних захворювань лікування завжди починають тільки після встановлення збудника інфекції і його чутливості до антибіотиків.

Часто призначають макропен і при захворюваннях нирок і сечовивідних шляхів — пієлонефритів і циститів, як гострих, так і хронічних. Лікування запальних захворювань нирок проводиться тривало, при цьому велике значення має те, що чутливість збудників інфекції до цього антибіотика зберігається довго.

Багато збудники інфекцій, що передаються статевим шляхом (гонорея, сифіліс, хламідіоз, мікоплазмоз, уреаплазмоз) також чутливі до Макропеном. При цьому він здатний впливати на мікроорганізми, які «проживають» усередині клітин організму людини, вбиваючи їх (хламідії, мікоплазми та уреаплазми).

Запальні захворювання жовчного міхура та жовчовивідних шляхів також іноді вимагають прийому антибіотиків — макропен підійде і в цьому випадку. А при таких гострих кишкових інфекціях, як дизентерія і сальмонельоз він буде просто незамінний.

Макропен призначають при інфікованих ранах, опіках, рожисте запаленні, фурункульозі і інших гнійно-запальних захворюваннях м’яких тканин. Його призначають після дрібних амбулаторних операцій з приводу гнійно-запальних захворювань, наприклад, після розкриття карбункулів, абсцесів, маститів. Пригнічує макропен також життєдіяльність збудників скарлатини, хвороби легіонерів, бруцельозу, коклюшу, дифтерії.

Лікування Макропеном призначає тільки лікар і бажано після попереднього дослідження біологічного матеріалу на предмет виявлення збудника інфекції та його чутливості до антибіотиків.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.