Макмірор таблетки — ефективний антисептичний засіб

Макмірор — це торгова назва Ніфуратель — препарату нітрофуранового ряду , який ефективний відносно багатьох збудників, що викликають захворювання шлунково-кишкового тракту та сечовивідних шляхів. Особливістю нітрофуранов є те, що стійкість до них мікроорганізмів розвивається повільно.

Лікарські препарати нітрофуранового ряду

До лікарських препаратів — похідних нітрофурану відносяться багато лікарські засоби, як для зовнішнього та місцевого застосування (наприклад, фурацилін), так і для прийому всередину (фурадонін, фуразолідон).

Нітрофурани для прийому всередину застосовуються для лікування різних інфекційно-запальних захворювань шлунково-кишкового тракту, нирок і сечовивідних шляхів. До цих препаратів повільно розвивається звикання збудників інфекції і тому їх часто призначають в тому разі, коли антибіотики і сульфаніламідні препарати виявляються неефективними. Але препарати нітрофуранового ряду мають досить багато побічних ефектів.

Новий препарат нітрофуранового ряду — макмірор

Макмірор (міжнародна непатентована назва — Ніфурател) — це похідне нітрофурану нового покоління, яке виготовляє італійська фармацевтична компанія Поліхім. Макмірор відрізняється високою ефективністю по відношенню до чутливою до нього мікрофлорі в поєднанні з низькою токсичністю, незначними побічними ефектами і майже повною відсутністю протипоказань для застосування. У кожній таблетці Макмірора міститься 200 мг Ніфуратель, в одній упаковці — 20 таблеток.

Макмірор в таблетках пригнічує життєдіяльність багатьох грампозитивних і грамнегативних бактерій — стафілококів, ентерококів, кишкової палички, сальмонел, клебсієл, хламідій, а також хелікобактер пілорі, що викликає виразкову хворобу шлунка та дванадцятипалої кишки. Макмірор ефективний також відносно деяких найпростіших (кишкових амеб, лямблій, трихомонад) і грибів (дріжджеподібних грибів роду Candida).

В яких випадках призначають макмірор в таблетках

Макмірор в таблетках призначають при різних інфекційно-запальних захворюваннях, спричинених чутливими до нього збудниками інфекції. Чутливість збудників інфекції перевіряється шляхом попередніх лабораторних досліджень і тільки після цього призначається курс лікування Макмірора.

Часто макмірор включається до складу комплексного лікування ерозивно-виразкових гастритів, виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки, викликаних збудником цих захворювань хелікобактер пілорі.

Призначають макмірор і при деяких кишкових інфекціях, наприклад, при кишковому амебіазі, сальмонельозі, дизентерії і так далі. Його призначають як самостійний антисептик або в поєднанні з іншими антибактеріальними препаратами, в тому числі з антибіотиками.

Ефективний макмірор при різних інфекційно-запальних захворюваннях нирок і сечовивідних шляхів — пієлонефритах, циститах, уретритах. При гострих пієлонефритах і загостреннях хронічних пієлонефритів його зазвичай призначають в якості підтримуючої терапії після курсу антибіотиків, але іноді застосовують і одночасно з ними. При хронічних пієлонефритах його застосовують для попередження рецидивів захворювання (протирецидивне лікування зазвичай проводиться навесні і восени). При циститах і уретритах макмірор призначають курсами як самостійно, так і в поєднанні з антибіотиками.

Застосовують макмірор також при інфекційно-запальних процесах жіночих статевих органів, у тому числі викликаних статевими інфекціями. Він ефективний при тріхомініазе, хламідіозі, кандидозі та інших захворюваннях, викликаних чутливими до Макмірор збудниками.

Протипоказання для прийому

Макмірор у таблетках має дуже мало протипоказань, так як добре переноситься. Протипоказаний він тільки при підвищеній чутливості до нього організму хворого і під час годування дитини грудьми.

Макмірор проникає через плацентарний бар’єр. І незважаючи на те, що не було виявлено його негативного впливу на організм вагітної жінки і плоду, під час вагітності цей препарат призначається тільки в тому випадку, коли очікувана користь для організму матері перевищує потенційний ризик для організму плоду. Не встановлено також негативного впливу Макмірора на сперматогенез і процес запліднення.

Незначні побічні ефекти можливі — це нудота, болі в животі, пронос та інші неприємні відчуття з боку шлунково-кишкового тракту. Можливі також алергічні реакції. Але все побічні ефекти зустрічаються відносно рідко, в основному препарат добре переноситься.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.