Макмірор при вагітності — захистить від неприємних сюрпризів

Під час вагітності у жінок знижується імунітет і це дозволяє «вилазити на поверхню» всім приховано протікає інфекцій, про наявність яких жінка часто і не підозрювала. Будь-яка інфекція небезпечна під час вагітності як для матері, так і для дитини, тому для її лікування призначають макмірор.

Вагітність і інфекція

Під час вагітності під впливом гормонів знижується імунітет, це дозволяє розвиватися в організмі матері чужорідним кліткам плода. Але одночасно це викликає і сплеск різних інфекційно-запальних процесів. Будь інфекції під час вагітності дуже небезпечні. Вони можуть викликати важкі ускладнення в організмі матері, внутрішньоутробну інфекцію плоду і зараження дитини під час пологів.

Але сучасне акушерство навчилося справлятися з такими інфекціями. Для цього в певні, найбільш безпечні для розвитку плоду термін вагітності проводяться спеціальні курси лікування лікарськими препаратами, дозволеними до застосування під час вагітності.

Чи можна застосовувати під час вагітності макмірор в таблетках

До складу Макмірора в таблетках входить Ніфурател, який відноситься до синтетичних препаратів нітрофуранового ряду. Нітрофуран є ефективним засобом для лікування інфекційно-запальних захворювань нирок і сечовивідних шляхів, але надають багато побічних ефектів. Ніфурател, розроблений в лабораторії італійської фармацевтичної компанії Поліхім, побічних ефектів майже не чинить, зберігаючи при цьому високу терапевтичну ефективність.

Вважається, що макмірор не протипоказаний під час вагітності, але призначати його слід суворо за показаннями, в тому випадку, якщо передбачувана користь для організму матері перевищує ризик можливого негативного впливу на плід. Особливо обережно до призначення цього препарату слід підходити в перші 12 тижнів вагітності, коли йде закладка тканин і органів плоду. Ніфурател, що входить до складу Макмірора, може проходити через плаценту і потрапляти до плоду. Клінічні випробування не виявили негативного впливу цього препарату на плід, тим не менш, він вимагає обережного призначення під час вагітності.

Макмірор в таблетках може призначатися при різних інфекційно-запальних захворюваннях нирок і сечовивідних шляхів, які часто зустрічаються у вагітних жінок, існує навіть такий діагноз — «пієлонефрит вагітних».

Призначати макмірор в таблетках може тільки лікар після посіву сечі на живильні середовища, виявлення збудника інфекції та його чутливості до різних лікарських препаратів.

Застосування

Частим явищем під час вагітності є розвиток вульвовагінітів (інфекційно-запальних процесів в області зовнішніх статевих органів і піхви) різного походження. Такі захворювання можуть викликатися різної бактеріальною мікрофлорою, хламідіями, найпростішими (трихомонадами), грибами. Але найчастіше вони викликаються змішаною інфекцією.

Макмірор комплекс випускається у вигляді двох лікарських форм для місцевого застосування — вагінальних свічок і вагінального крему. До складу вагінальних свічок входить Ніфурател (500 мг в 1 свічці) і протигрибковий антибіотик ністатин (200000 ОД в 1 свічці). Останній підсилює протигрибковий ефект Ніфуратель. До складу вагінального крему макмірор комплекс входять ті ж самі препарати — 1 г крему містить 100 мг Ніфуратель і 40000 ОД ністатину.

Вагінальні свічки і вагінальний крем макмірор комплекс призначаються вагітним жінкам тільки після попереднього дослідження виділень з піхви і виявлення чутливості збудників інфекції до препарату. Самостійно вагітна жінка застосовувати ці лікарські препарати не може.

Вагінальні свічки макмірор комплекс вводяться якомога глибше у піхву один раз на добу, на ніч протягом восьми днів, іноді — довше, тривалість курсу лікування визначається лікарем. Вагінальний крем макмірор комплекс також вводиться в піхву строго в певному дозуванні, призначеної лікарем.

Дозувати крем допомагає спеціальний аплікатор-дозатор, який нагвинчується на тюбик з кремом, і потрібну кількість крему з тюбика видавлюється в аплікатор. Після цього аплікатор знімається, вводиться в піхву, де крем видавлюється.

Призначається тільки лікарем

Протипоказання для застосування Макмірор і Макмірор Комплекс під час вагітності і побічні ефекти, які виникають при застосуванні цих препаратів

Абсолютним протипоказанням для застосування Макмірор і Макмірор Комплекс під час вагітності є індивідуальна непереносимість препарату.

При застосуванні таблеток Макмірора можлива поява роздратування слизової оболонки шлунка, яке проявляється у вигляді болю в животі, печії, нудоти, блювоти і проносу, але це досить рідкісне явище, зазвичай макмірор добре переноситься. Можливі також алергічні реакції.

При застосуванні свічок і крему макмірор комплекс також можливі алергічні реакції.

Макмірор застосовується під час вагітності, але суворо за показаннями і за призначенням лікаря.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.