Макмірор комплекс — ефективний лікарський препарат для зовнішнього застосування

Макмірор комплекс є препаратом з широким спектром дії для місцевого лікування гінекологічних інфекційно-запальних захворювань, який випускається у вагінальних свічках і у вигляді крему. Він може застосовуватися як самостійно, так і в поєднанні з таблетками для прийому всередину макмірор.

Що входить до складу лікарських препаратів макмірор комплекс

Макмірор комплекс — це комбінований препарат, до складу якого входять два лікарські препарати: синтетичне похідне нітрофурану Ніфурател і протигрибковий антибіотик ністатин. Макмірор випускає італійська фармацевтична компанія Поліхім у вигляді вагінальних свічок і вагінального крему в комплексі з аплікатором. В одній вагінальної свічці макмірор комплекс міститься 500 мг Ніфуратель і 200000 ОД ністатину. В 1 г крему макмірор комплекс міститься 100 мг Ніфуратель і 40000 ОД ністатину.

Ніфурател має антибактеріальну, антипротозойним (вбиває деякі види найпростіших) і протигрибковою дією, високою ефективністю і незначною токсичністю. Ністатин — це протигрибковий препарат, який посилює ефективність Ніфуратель в основному щодо дріжджоподібних грибків роду Candida.

Макмірор комплекс ефективний відносно різної бактеріальної флори (деяких видів стафілококів, ентерококів, кишкової палички, шигел, клебсієл, сальмонел, хламідій, хелікобактер пілорі та інших), деяких видів найпростіших (лямблій, кишкових амеб, трихомонад), а також дріжджоподібних грибків роду Candida.

Такий широкий спектр дії і повільний розвиток звикання дозволяють використовувати вагінальні свічки і крем макмірор комплекс для лікування широкого спектру інфекційно-запальних захворювань зовнішніх жіночих статевих органів.

Лікування препаратами макмірор комплекс може бути ефективно тільки в тому випадку, якщо воно призначається лікарем після попереднього обстеження та виявлення чутливості збудника інфекції до даного лікарського препарату. Самостійне лікування здатне тільки погіршити перебіг інфекції.

При яких захворюваннях і як застосовують

Макмірор комплекс призначають для лікування вульвовагінітів (запальних процесів в області зовнішніх статевих органів і піхви), викликаних різними мікроорганізмами, чутливими до компонентів препаратів макмірор комплекс. Препарат особливо зручний при лікуванні захворювань смешенного походження, викликаних бактеріальною та грибковою, протозойні і грибкової або бактеріально-протозойних-грибковою інфекцією. Як відомо, статеві інфекції часто мають змішаний характер, і макмірор зі своїм широким спектром дії дуже добре підходить для їх лікування. Добре піддаються впливу препаратів макмірор комплекс інфекції, спричинені трихомонадами, дріжджоподібними грибками роду Candida, чутливими до нітрофуранових препарати бактеріями і хламідіями.

Вагінальні свічки макмірор комплекс вводять у піхву по одній свічці щодня на ніч протягом восьми днів. Іноді курс лікування за призначенням лікаря повторюють після менструації, яка є природною провокацією, здатною виявити і загострити перебіг прихованих інфекцій. Для того щоб лікувальну дію препарату було максимальним, свічку потрібно вводити якомога глибше у піхву. Вагінальні свічки макмірор комплекс не призначають для лікування дітей (для них можна використовувати крем).

Вагінальний крем макмірор комплекс вводиться за допомогою спеціального дозуючого аплікатора. Зазвичай крем вводять по 2,5 г один-два рази в день також протягом восьми днів. Для використання аплікатора його потрібно пригвинтити до тюбику з кремом, набрати потрібний обсяг крему (на шкалі аплікатора можна побачити кількість крему в грамах), натискаючи на тюбик. Після цього тюбик від’єднують від аплікатора, а останній вводять в піхву і видавлюють весь крем. Для дівчаток і молодих дівчат в аплікаторі є спеціальна насадка, яка дозволяє вводити крем, не пошкоджуючи дівочої пліви.

Протипоказання для застосування і побічні ефекти

Протипоказанням для прийому препаратів макмірор комплекс є тільки індивідуальна непереносимість компонентів препарату.

З побічних ефектів препаратів макмірор комплекс можливі тільки алергічні реакції, які проявляються на шкірі у вигляді алергічного дерматиту (почервоніння, набряк і бульбашкові висипання на місці застосування крему) або у вигляді почервоніння та набряку слизових оболонок.

Препарати макмірор комплекс є ефективними та безпечними, але тільки в тому випадку, якщо лікування проходить під наглядом лікаря і лабораторним контролем.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.