Макмірор — інструкція: протимікробна профілактика

Макмірор — антибактеріальний препарат, який здатний також пригнічувати дію патогенних грибків і найпростіших. Випускається і макмірор комплекс — препарат, до складу якого крім основної діючої речовини (Ніфуратель) входить протигрибковий антибіотик ністатин.

Механізм дії Макмірора

Макмірор — це лікарський препарат, основною діючою речовиною якого є Ніфурател — синтетичний препарат нітрофуранового ряду з протимікробною дією. Випускається макмірор в таблетках для прийому всередину фармацевтичною компанією Поліхім (Італія). Ця ж компанія випускає макмірор комплекс у вигляді вагінальних свічок і крему, який крім основної діючої речовини Ніфуратель містить протигрибковий антибіотик ністатин.

Макмірор в таблетках має протимікробну, протівотріхомонадних, і протигрибковою дією. Це препарат, який при ефективному лікувальному дії має мало побічних ефектів і добре переноситься хворими.

Чутливість до Макмірор проявляють грампозитивні і грамнегативні мікроорганізми: ентерококи, стафілококи, різні види кишкової палички, шигели (збудники дизентерії), сальмонели, клебсієли, хелікобактер пілорі. З найпростіших до Макмірор чутливі амеби, лямблії, трихомонади, з грибів — дріжджоподібні гриби роду Candida. Макмірор в таблетках застосовується при кишкових інфекціях, інфекціях сечовивідних шляхів, деяких статевих інфекціях.

Ніфурател добре поєднується з ністатином у свічках і кремі макмірор комплекс, який посилює його протигрибковий ефект. Макмірор комплекс застосовується в гінекологічній і урологічній практиці — комбінація Ніфуратель і ністатину дозволяє досягати більш широкого спектру дії та більшої ефективності. При цьому макмірор комплекс не порушує нормальну мікрофлору і не викликає дисбактеріозу піхви.

Після прийому внутрішньо макмірор швидко всмоктується в шлунково-кишковому тракті, може проникати в тканини головного мозку і через плаценту до плоду, виділяється з жіночим молоком. Після цього він розкладається на неактивні продукти обміну в печінці і м’язової тканини, після чого виводяться з організму з сечею.

Показання та протипоказання для застосування Макмірора

Макмірор в таблетках лікують такі захворювання:

 • хронічні гастрити і дуоденіти, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, спричинені збудником хелікобактер пілорі;
 • кишковий амебіаз;
 • лямбліоз;
 • гінекологічні інфекції, спричинені чутливими до препарату збудниками (чутливої бактеріальною мікрофлорою, трихомонадами, хламідіями, грибами роду Candida); при лікуванні цих захворювань слід відмовитися від статевих контактів; обов’язково повинен бути проліковано статевий партнер жінки;
 • урологічні інфекції, спричинені чутливими до препарату збудниками — пієлонефрити, уретрити, цистити.
 • Макмірор комплекс призначається як зовнішній засіб при гінекологічних та урологічних інфекціях, у тому числі що передаються статевим шляхом.

  Протипоказаннями до призначення Макмірора є:

 • індивідуальна непереносимість компонентів препарату;
 • грудне вигодовування.
 • Під час вагітності макмірор призначають тільки за наявності чітких показань. У такому випадку лікар вирішує, наскільки передбачувана користь для організму матері перевищує потенційний ризик для плоду, так як макмірор проникає через плаценту до організму плода. Тим не менш, не було встановлено будь-якого негативного впливу Макмірора на перебіг вагітності і плід. Не чинить макмірор негативного впливу і на чоловічий організм (сперматогенез і здатність до запліднення яйцеклітини).

  Побічні ефекти Макмірор і передозування

  Макмірор звичайно добре переноситься, але іноді можуть виникати певні побічні ефекти з боку шлунково-кишкового тракту: нудота, блювання, пронос гіркота в роті, печія, болі в животі. Можливі також алергічні реакції, які проявляються у вигляді різноманітних висипів на шкірі, печіння та свербежу в області слизових оболонок.

  Макмірор не робить впливу на здатність здійснювати точні дії і на концентрацію уваги, тому під час його прийому внутрішньо дозволено керувати автотранспортом, займатися іншими потенційно небезпечними видами діяльності.

  Випадків передозування Макмірора не було виявлено.

  Макмірор і макмірор комплекс — ефективні і нетоксичні лікарські препарати. Але, як і будь-які антибактеріальні препарати, їх можна приймати тільки за призначенням лікаря після попереднього обстеження, в тому числі після виявлення збудника захворювання і його чутливості до Макмірор.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.