Макмірор — допоможе впоратися з інфекцією

Макмірор — це лікарський препарат, який має протимікробну, протигрибкову і протипротозойний дією. Він допоможе впоратися з деякими кишковими інфекціями і захворюваннями сечостатевих органів, у тому числі з статевими інфекціями. Але призначати макмірор може тільки лікар після попереднього обстеження.

Як діє макмірор

Макмірор (діюча речовина — Ніфурател) — це препарат нітрофуранового ряду, до якого відносяться такі відомі лікарські препарати, як фуразолідон і фурадонін. Кілька десятків років тому ці препарати цілком конкурували з антибіотиками, потім вони відійшли на другий план і ось сьогодні з’явилися нові препарати цього ряду, більш ефективні та безпечні, до яких відноситься і макмірор, який випускається в таблетках для прийому всередину.

Макмірор має бактерицидну дію (вбиває бактерії) по відношенню до багатьох грампозитивних і грамнегативних мікроорганізмів (стафілококів, кишкової палички, клебсієли, хелікобактер пілорі і так далі). Він також активний відносно дріжджеподібних грибів роду Candida і деяких найпростіших (амеб, лямблій, трихомонад).

Цією ж фармацевтичною фірмою (Поліхім, Італія) випускається ще один препарат — макмірор комплекс у вигляді вагінальних супозиторіїв і крему для місцевого застосування в гінекологічній і урологічній практиці. Макмірор комплекс окрім Ніфуратель містить антибіотик з протигрибковою дією ністатин, який сприяє підвищенню ефективності Макмірора.

При яких захворюваннях застосовують

Макмірор в таблетках застосовують при інфекційно-запальних захворюваннях шлунково-кишкового тракту, в тому числі викликаних таким збудником інфекції, як хелікобактер пілорі. Хелікобактер пілорі — це основний збудник таких захворювань, як ерозивно-виразковий гастрит, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки. При загостренні цих захворювань призначають макмірор у вигляді курсу лікування. Призначають макмірор також при кишковому амебіазі і лямбліозі.

Не менш часто препарати нірофуранового ряду застосовуються при захворюваннях нирок і сечовивідних шляхів. При гострих пієлонефритах і загостреннях хронічних пієлонефритів їх призначають після курсу лікування антибіотиками. При хронічних пієлонефритах вони також часто включаються в курс протирецидивного лікування. Можливе призначення Макмірор і при циститах, уретритах різного походження. Але при будь-якому захворюванні макмірор призначається тільки після попереднього обстеження та виявлення чутливості збудників інфекції до цього препарату.

Макмірор комплекс може застосовуватися як самостійно, так і в складі комплексного лікування при інфекційно-запальних захворюваннях зовнішніх статевих органів (у тому числі при статевих інфекціях).

Кому протипоказаний прийом Макмірора

Макмірор протипоказаний у наступних випадках:

 • при індивідуальній непереносимості компонентів препарату;
 • під час годування дитини грудьми — для прийому таблеток, так як макмірор виділяється з грудним молоком.
 • При вагітності макмірор призначають тільки за наявності чітких показань, зваживши, наскільки очікувана користь такого лікування для організму матері перевищує потенційний ризик для організму плоду (макмірор проходить через плацентарний бар’єр). Макмірор не впливає негативно на процес запліднення і на перебіг вагітності. Не встановлено негативного впливу Макмірор і на організм чоловіків, зокрема, на сперматогенез.

  Побічна дія та передозування

  Макмірор нетоксичний препарат, він зазвичай добре переноситься, як при прийомі всередину, так і при місцевому застосуванні. При прийомі Макмірора всередину він може надавати побічна дія на шлунково-кишковий тракт, яке проявляється нудотою, блювотою, проносом, гіркотою в роті, печією, болями в животі.

  Можливі також алергічні реакції, які найчастіше проявляються у вигляді різноманітних висипів на шкірі, іноді — у вигляді набряку Квінке. При місцевому застосуванні на слизових оболонках алергічні реакції зазвичай проявляються у вигляді почервоніння і набряку, на шкірі — у вигляді алергічного дерматиту.

  Як правильно приймати

  Макмірор як у вигляді таблеток для прийому всередину, так і для місцевого застосування призначається тільки лікарем і обов’язково після посіву біологічних виділень на поживні середовища з метою виявлення збудника інфекції та його чутливості до різних антисептичним засобам.

  Макмірор є якісним антисептиком широкого спектру дії, який добре переноситься і не має виражених побічних дій і серйозних протипоказань.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.