Магне В6 при вагітності: важливо і корисно

Поєднання магнію і вітаміну В6 позитивно впливає на обмін речовин в клітинах матки, а також на скоротливу здатність її мускулатури. Тому Магне В6 часто призначають при вагітності на тривалий період часу, поєднуючи, в разі необхідності, його прийом з прийомом інших лікарських препаратів.

Як впливає магній на організм вагітної жінки

Магній є неорганічним елементом, що приймають участь у всіх біохімічних процесах, які відбуваються в організмі людини. Він присутній у всіх клітинах організму, підтримуючи тим самим правильний обмін речовин. Іони магнію зменшують збудливість нервової системи, підтримують в нормальному стані м’язову систему, пригнічуючи при цьому підвищену м’язову збудливість, що дуже важливо при вагітності (придушення загрози переривання вагітності).

Вагітна жінка отримує магній разом з їжею і якщо його недостатньо (магнію багато в рослинній їжі — висівках, квасолі, сухофруктах), то з’являються такі симптоми, як м’язова слабкість, відчуття постійної втоми, схильність до судомних скорочень м’язів, безсоння, серцебиття з порушеннями серцевого ритму. Крім того, можуть з’явитися такі розлади з боку шлунково-кишкового тракту, як зниження апетиту, нудота і пронос.

Дефіцит магнію можна підтвердити лабораторно. Помірним його дефіцитом вважається присутність в крові 0.5-0.7 ммоль / л магнію, більш низькі цифри говорять про вираженому дефіциті магнію. Такий дефіцит може виникати через порушення обміну магнію в організмі або через нестачу його отримання з їжею. Вагітній жінці потрібно більше магнію, тому і в тому, і в іншому випадку його дефіцит потрібно заповнювати.

Магне В6 при вагітності

Магне-В6 є комбінованим препаратом, до складу якого входять солі магнію і вітамін В6. Це поєднання є вдалим, оскільки вітамін В6 сприяє кращому засвоєнню магнію, беручи участь у багатьох біохімічних обмінних процесах. Він також сприяє утриманню магнію в клітинах, особливо в клітинах нервової і м’язової тканини, регулюючи таким чином роботу нервово-м’язової системи.

Це дуже актуально під час вагітності, так як підвищена нервово-м’язова активність може призвести до посилення скорочувальної діяльності мускулатури матки (тонусу матки), тобто до загрози мимовільного викидня. Такому стану (підвищення тонусу матки) сприяють і тривожність, поганий настрій (депресія) вагітної жінки, її напруженість, внутрішня напруженість, невпевненість у собі.

При підвищеному тонусі матки вагітна жінка відчуває, що її живіт напружується і як би кам’яніє. При цьому можуть виникати тягнуть болі внизу живота і в попереку. У такому випадку жінці потрібно постаратися заспокоїтися, прийнявши заспокійливий засіб (наприклад, настій кореня валеріани), спазмолітик (наприклад, папаверин у вигляді ректальної свічки — це зніме спазм м’язів) і деякий час дотримуватися постільного режиму.

Чудово діє в таких ситуаціях і Магне В6, який одночасно заспокоює нервову систему і знижує тонус матки. Механізм дії Магне В6 в цьому випадку полягає в тому, що він витісняє з м’язових клітин кальцій, який є основною причиною скорочення м’язових волокон (магій є антогонистов кальцію). Крім того, зменшення кальцію в крові сприяє тому, що зменшується загроза тромбоутворення. А вітамін В6 зменшує збудливість центральної нервової системи, що також позитивно позначається на тонусі м’язів матки.

Магне-В6 призначають протягом тривалого часу, іноді протягом всієї вагітності. Але навіть цей, здавалося б, нешкідливий препарат не можна приймати самостійно: будь-який лікарський засіб при вагітності призначає тільки лікар. Якщо вагітна жінка одночасно приймає і інші вітамінно-мінеральні комплекси, то дози цих препаратів коригуються лікарем.

Після прийому внутрішньо магне B6 добре всмоктується в тонкому кишечнику, при цьому в кров надходить до половини міститься в ньому магнію. З крові магній надходить в тканини різних органів, в основному в кісткову тканину. Крім того, багато магнію надходить в клітини м’язів і еритроцити. Виводиться магній із сечею, при цьому більше половини його надходить з нирок назад у кров, і тільки менша частина виводиться.

Вітамін В6 після попадання в кров зазнає ряд перетворень, в результаті чого перетворюється на активну форму вітаміну, яка бере участь в обмінних процесах.

Магне В6 випускається відомою французькою фармацевтичною компанією Санофі — Авентіс груп. Це препарат, який життєво необхідний під час вагітності.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.