Магне В6 — коли не вистачає магнію

загрузка...

Наш організм щодоби потребує досить великій кількості магнію, тому він відноситься до макроелементів. Добова потреба дорослої людини в цьому мінералі становить 400 мг. Природними джерелами магнію є банани, зародки пшениці, зелені листові овочі, мигдаль, камбала, короп, креветки, молочні продукти.

Чому виникає дефіцит магнію в організмі і як він проявляється

Магній сприяє правильній роботі серця, росту кісток, регулює вміст цукру в крові, знижує артеріальний тиск і покращує роботу головного мозку. Майже весь магній в організмі знаходиться всередині клітин. Приблизно дві третини внутрішньоклітинного магнію розподіляється в кістковій тканині, а третина — у гладкій (в області внутрішніх органів і кровоносних судин) і поперечно-смугастої м’язової тканини.

В організм магній надходить в складі їжі і якщо його поступає недостатньо (наприклад, при неправильному, нераціональному харчуванні) або збільшується потреба в ньому організму (при підвищеному фізичному та розумовому навантаженні, стресі, вагітності, застосуванні сечогінних препаратів), то порушується робота багатьох органів і систем.

Недостатнє надходження магнію з їжею багато в чому залежить від сучасних технологій обробки харчових продуктів і застосування мінеральних добрив, що призводять до дефіциту магнію в грунті, а значить, і в рослинних продуктах. Причинами дефіциту магнію в організмі можуть бути також надлишок його природного антагоніста — кальцію, алкоголізм, синдром порушення всмоктування їжі в тонкому кишечнику (мальабсорбції), ендокринні захворювання (цукровий діабет, підвищена функція щитовидної залози і інші), фізичне чи психічне перенапруження, вагітність, годування грудьми дитини.

Недолік магнію може викликати порушення з боку серцево-судинної (підвищення артеріального тиску, порушення серцевого ритму, спазми кровоносних судин, що живлять серцевий м’яз) і ендокринної (цукровий діабет) систем, нервово-психічні розлади (тривожність, депресію, запаморочення, мігрень , розлади пам’яті, судоми). Прихований дефіцит магнію може виявлятися у формі загальної слабкості, депресії, дратівливості, запаморочення і так далі.

Механізм дії магне В6

Магне В6 — комбінований препарат, який випускається у вигляді таблеток і розчину для прийому всередину. До складу препарату входять солі магнію (у пігулках міститься магнію лактату дигідрату, в розчині — магнію підолат) і вітамін В6 (піридоксину гідрохлорид).

Магній входить до складу більш ніж трьохсот ферментів, що регулюють різні функції організму, а також до складу клітин всіх тканин організму, він бере участь у більшості біохімічний реакцій в клітинах людини (наприклад, в регуляції передачі нервових імпульсів і в скороченні м’язів). Магній гальмує розвиток процесів збудження в центральній нервовій системі і знижує чутливість організму до зовнішніх подразників, виконуючи функцію природного антистресової чинника.

Вітамін В6 (піридоксин) також бере участь у багатьох обмінних процесах, в регуляції діяльності нервової системи. Вітамін В6 поліпшує всмоктування магнію з шлунково-кишкового тракту і його проникнення в клітини.

При прийомі препарату внутрішньо всмоктується приблизно половина магнію. Виводиться магній переважно із сечею (приблизно третина від прийнятої дози).

Показання та протипоказаний прийом магне В6

Прийом магне В6 показаний при дефіциті магнію (ізольованого або пов’язаного з іншими станами), яке супроводжується такими ознаками, як підвищена дратівливість, незначні порушення сну; шлунково-кишкові спазми, прискорене серцебиття, підвищена стомлюваність, болі і спазми м’язів кінцівок, відчуття поколювання в тілі.

При частому застосуванні проносних засобів, вживанні алкоголю, при напружених фізичних та психічних навантаженнях зростає потреба в магнії і підвищується ризик розвитку дефіциту магнію в організмі.

Протипоказанням для прийому магне В6 є підвищена чутливість до компонентів препарату, порушення функції нирок, фенілкетонурія (вроджене порушення обміну речовин), дитячий вік до 6 років (для прийому таблеток) і до одного року (для розчину), непереносимість фруктози, порушення всмоктування глюкози або галактози, дефіцит деяких видів сахарози.

З обережністю магне В6 застосовують при вагітності та годуванні груддю. Застосування препарату при вагітності можливе тільки за призначенням лікаря (до теперішнього часу не було виявлено токсичних або викликають дефекти розвитку впливів магне-В6 на плід). Так як магній виділяється з грудним молоком, його не рекомендується приймати під час годування грудьми дитини.

Побічні дії магне В6 і ознаки передозування

Магне В6 звичайно добре переноситься, проте, можуть виникати і побічні ефекти:

 • з боку органів травлення: болі в животі, нудота, блювання, здуття кишечника, запори і проноси;
 • з боку нервової системи: відчуття «мурашок» по тілу;
 • алергічні реакції у вигляді шкірних висипів (у тому числі кропив’янки), набряку Квінке і так далі.
 • При нормальній функції нирок прийом магне В6 не викликає токсичних реакцій. Отруєння магне B6 може розвиватися при нирковій недостатності. Ознаки отруєння магнієм: зниження артеріального тиску, нудота, блювання, поганий настрій, спотворення результатів електрокардіограми, пригнічення дихання, кома, зупинка серця, відсутність сечовипускання (анурія). У таких випадках необхідно викликати швидку допомогу: допомогти хворому можна лише в лікарні.

  Магне В6 — це не просто вітамінно-мінеральний комплекс, цей препарат повинен призначатися тільки лікарем.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.