Маалокс — жувальні таблетки допоможуть при печії та болях у шлунку

Одна з лікарських форм маалокс — жувальні таблетки. Ця форма зручна для людей, які основну частину дня поводять на роботі. Таблетки називаються жувальними тому, що їх потрібно не ковтати цілком, а ретельно розжовувати для того, щоб наявні в них компоненти проявили свою дію.

Як діють пігулки маалокс

Жувальні таблетки маалокс мають у своєму складі гідроокис алюмінію та гідроокис магнію по 400 мг у кожній таблетці. Зовні це білі круглі зі скошеними краями таблетки з гравіюванням «Mx». Крім основних діючих речовин до їх складу входять допоміжні речовини: крохмаль з сахарозою, сорбітол, манітол, магнію стеарат, ароматизатор м’яти перцевої, натрію сахаринат.

При розжовування таблеток вони у вигляді кашки надходять у верхні відділи шлунково-кишкового тракту і покривають його стінки захисною плівкою. Одночасно маалокс пригнічує вироблення кислого ферменту, що розщеплює білки (пепсину) та нейтралізує вільну соляну кислоту, яка входить до складу шлункового соку. На поверхні молекул маалокс адсорбуються токсичні речовини, які потім видаляються з організму природним способом.

В цілому жувальні таблетки маалокс надають сприятливий вплив на слизову оболонку всього верхнього відділу шлунково-кишкового тракту, знімають такі неприємні відчуття, як печія, болі в шлунку, стравоході та дванадцятипалій кишці, покривають слизову оболонку цих органів захисною плівкою і очищають від шкідливих речовин.

У яких випадках і як застосовують таблетки маалокс

Жувальні таблетки маалокс призначають при захворюваннях органів травлення, які супроводжуються підвищеною секреторною функцією шлунка. Це хронічні гастрити, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, рефлюкс-езофагіти (запальні захворювання стравоходу, які розвиваються при постійному закиданні або затікання кислого вмісту шлунку в стравохід), діафрагмальні грижі (вихід шлунка або його частини в діафрагмальне отвір, призначений для переходу стравоходу з грудної порожнини в черевну).

Одноразово або не більше трьох днів поспіль можна приймати жувальні таблетки маалокс при погрішності в дієті, печії, зловживанні спиртними напоями або курінням. Але в будь-якому випадку, якщо неприємні відчуття в шлунку дають про себе знати, потрібно звернутися до лікаря.

Приймають жувальні таблетки маалокс по одній — дві за 30 хвилин до їди або через одну-дві години після їжі три-чотири рази на день, ретельно розжовуючи або затримуючи в роті до повного розсмоктування. Якщо одночасно з Маалокс приймають інші лікарські препарати, то інтервал між прийомом маалокс і цими ліками повинен бути не менше двох годин. Можна приймати таблетки маалокс на ніч, а також при появі печії або болю в шлунку.

Хворим на виразкову хворобу таблетки маалокс призначають через три години після їжі. При рефлюкс-езофагіті жувальні таблетки маалокс приймають через більш короткий проміжок часу після їжі. Тривалість курсу лікування повинна бути не більше трьох місяців, при тривалому прийомі потрібно їсти більше харчових продуктів, багатих фосфором (морську рибу, квасолю, яловичу печінку і так далі). У високих дозах жувальні таблетки можна приймати не більше двох тижнів підряд.

Побічні ефекти

При прийомі таблеток маалокс можуть розвиватися такі побічні ефекти:

 • з боку органів травлення — нудота, блювання, запори, зміна смакових відчуттів;
 • з боку головного мозку — при тривалому застосуванні у великих дозах порушення з боку центральної нервової системи, які проявляються у вигляді енцефалопатії, сонливості, млявості, а у літніх людей у вигляді прогресування хвороби Альцгеймера;
 • з боку опорно-рухового апарату при тривалому прийомі — загострення захворювань кістково-м’язової системи, особливо, в літньому віці, втрата кісткової тканиною кальцію з розм’якшенням кісток.
 • Прийом жувальних таблеток маалокс протипоказаний при значному порушенні функції нирок, підвищеній чутливості організму до компонентів препарату, у віці до одного місяця і при хворобі Альцгеймера. При вагітності та годуванні дитини грудьми цей препарат можна застосовувати не більше трьох днів поспіль для того, щоб уникнути загальної дії на організм.

  Жувальні таблетки маалокс — це зручна для застосування лікарська форма. Таблетку можна прийняти одразу після появи неприємних відчуттів або болів у шлунку, навіть якщо людина знаходиться на роботі, в громадському транспорті і так далі.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.