Маалокс — застосування найбільш ефективно за призначенням лікаря

Маалокс — це лікарський препарат, який може знайти місце в домашній аптечці і застосовуватися в екстрених випадках при погрішності в дієті. Але все ж краще його застосовувати після обстеження і за призначенням лікаря — це дозволяє досягти найбільшого лікувального ефекту.

Які скарги з боку органів травлення повинні бути причиною для звернення до лікаря

Іноді лікарські препарати типу маалокс доводиться приймати дуже часто: найменше порушення дієти викликає печію, болі в животі, нудоту і блювоту. У цьому випадку необхідно звернутися до лікаря і пройти необхідне обстеження. Частий безконтрольний прийом маалокс може викликати побічні ефекти, пов’язані в основному з передозуванням магнію. Велика кількість магнію в крові (гіпермагніємія) може негативно позначатися на стані головного мозку, а у людей похилого віку викликати недоумство.

При обстеженні необхідно пройти езофагогастродуоденоскопія (ЕГДС) — ендоскопічне обстеження, під час якого людина ковтає спеціальний зонд, в процесі дослідження за допомогою оптичної апаратури оглядається слизова оболонка стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки. Під час ЕГДС береться на дослідження вміст шлунка, а при необхідності (при підозрі на пухлину) і шматочок тканини. Іноді ЕГДС буває недостатньо, тоді додатково проводиться рентгенівське дослідження, манітно-резонансна томографія та інше.

Після встановлення діагнозу призначається комплексне лікування, до складу якого може входити і маалокс — в цьому випадку ефективність його буде максимальною.

При яких захворюваннях шлунково-кишкового тракту застосовується маалокс

Маалокс застосовують при різних захворюваннях шлунково-кишкового тракту, що супроводжуються підвищеною кислотністю шлункового соку. У будь-якому випадку страждає слизова оболонка шлунка, що проявляється такими захворюваннями, як хронічний гастрит з підвищеною кислотністю шлункового соку (при цьому підвищується секреція шлункового соку і вміст у ньому соляної кислоти) або виразкова хвороба шлунка.

Кислий вміст шлунку потрапляє з дванадцятипалу кишку і дратує її слизову оболонку, що може стати причиною запального процесу в цій області — дуоденіту. Найчастіше розвивається гастродуоденіт — одночасний запальний процес в шлунку і дванадцятипалої кишці.

Іноді не спрацьовує сфінктер (круговий м’яз, що замикає яке-небудь отвір в підлогою органі), розташований між стравоходом і шлунком і це може викликати постійне падання кислого вмісту шлунку в стравохід. Тривале подразнення слизової оболонки стравоходу призводить до його запалення і формуванню захворювання, яке носить назву рефлюкс-езофагіту.

Аналогічні прояви виникають при грижі стравохідного отвору діафрагми. У деяких випадках цей отвір розширюється і при фізичному навантаженні або в результаті деяких інших причин частина шлунка виходить в грудну порожнину, при цьому усередині шлунка підвищується тиск, частина його вмісту потрапляє в стравохід, викликаючи запальний процес.

При всіх цих захворюваннях маалокс допоможе, але призначають його у складі комплексного лікування.

Як діє маалокс при різних захворюваннях шлунково-кишкового тракту

Всі перераховані захворювання супроводжуються, як правило, підвищеною або нормальною кислотністю шлункового соку. Маалокс має в своєму складі два ощелачівающіх речовини — гідроокис алюмінію та гідроокис магнію. Ці речовини активно нейтралізують вільну соляну кислоту шлункового соку і пригнічують секрецію кислого ферменту, що розщеплює білок — пепсину. Результатом такої дії є припинення негативного впливу кислого середовища на слизові оболонки шлунка, стравоходу і дванадцятипалої кишки, що надає заспокійливу дію і відразу ж знімає печію — основний прояв підвищеної кислотності шлункового соку.

Але це ще не все. Компоненти маалокс вкривають слизову оболонку захисною плівкою, не дозволяючи на неї впливати яким-небудь ушкоджувальних чинників. Ця дія починається через три-п’ять хвилин після прийому триває до двох годин. Хворий при цьому відчуває зменшення або повне зняття болю.

Нарешті, маалокс осаджує на своїй поверхні всі шкідливі, які пошкоджують слизову оболонку органів шлунково-кишкового тракту речовини і виводить їх з організму природним способом з каловими масами.

Таке потрійне дію забезпечує прекрасний лікувальний ефект маалокс, тому він входить до складу комплексного лікування при багатьох захворюваннях шлунка, стравоходу і дванадцятипалої кишки.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.