Маалокс суспензія — допоможе при захворюваннях стравоходу, шлунка і верхніх відділів кишечника

Суспензія маалокс — це ефективний лікарський препарат, збалансоване поєднання гідроксиду магнію та гідроксиду алюмінію. Препарат має адсорбуючі, обволікаючі, кислотонейтралізуючої і знеболюючими властивостями.

Як суспензія маалокс діє на органи шлунково-кишкового тракту

Суспензія маалокс випускається у флаконах по 250 мл. У 100 мл суспензії міститься 3.49 г гідроокису алюмінію і 3.99 г гідроокису магнію. Крім того, суспензія випускається і в одноразових пакетиках. В одному пакетику міститься суспензії 523.5 мг гідроксиду алюмінію і 598.5 мг гідроксиду магнію.

Випускається також суспензія маалокс 70 у флаконах по 250 мл і в одноразових пакетиках. У 100 мл суспензії у флаконах міститься 9 г гідроокису алюмінію і 6 г гідроокису магнію. В одному пакетику міститься 900 мг гідроксиду алюмінію і 600 мг гідроксиду магнію.

Така різноманітність лікарських форм маалокс дає можливість лікарю вибрати саме те, що необхідно хворому. Суспензія маалокс — це ідеальне поєднання активного діючої речовини та лікарської форми. При прийомі всередину вона відразу ж покриває захисною плівкою стінки стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки. У шлунку вона нейтралізує кисле вміст, пригнічуючи секрецію кислого ферменту для розщеплення білків пепсину та нейтралізуючи вільну соляну кислоту. Маалокс збирає на своїй поверхні і виводить з організму всі токсини та інші речовини, які могли б негативно впливати на стан слизової оболонки верхніх відділів шлунково-кишкового тракту.

Коли, як і при яких захворюваннях можна застосовувати суспензію маалокс

Суспензію маалокс призначають при різних захворюваннях органів травлення, що супроводжуються підвищеною кислотністю шлункового соку. Суспензія дуже добре знімає неприємні симптоми, що виникають при загостренні хронічних гастритів з підвищеною кислотністю шлункового соку, виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки, рефлюкс-езофагітом (запаленні стінок стравоходу на тлі постійного потрапляння в стравохід вмісту шлунка), діафрагмальних гриж.

У всіх цих випадках суспензію маалокс призначають по дві-три чайних ложки (10-15 мл) або по одному пакетику три-чотири рази на день за півгодини до їжі або через одну — дві години після їди, а також при появі болю або печії і на ніч. Хворим на виразкову хворобу суспензію краще приймати через три години після їжі. Перед вживанням флакон із суспензією необхідно ретельно струснути, а пакетик розім’яти пальцями.

Крім того, можливо і одноразове самостійне застосування суспензії маалокс. Це дозволить зняти печію та інші неприємні відчуття після порушення дієти.

Протипоказань для застосування суспензії маалокс небагато. Це тяжкі порушення функції нирок (невеликі дози маалокс будуть потрапляти в кров і накопичуватися там, негативно впливаючи на обмін речовин), хвороба Альцгеймера (вплив навіть невеликих доз маалокс може посилити обмінні порушення в клітинах головного мозку, що призведе до прискореного розвитку захворювання), дитячий вік до місяця (у дітей цього віку швидко розвивається підвищений вміст магнію в крові — гіпермагніємія, що дуже небезпечно), індивідуальна непереносимість компонентів препарату.

Під час вагітності та годування дитини груддю застосовувати препарат більше трьох днів поспіль не рекомендується також через загрозу розвитку у плода гіпермагніємії.

Чи побічні ефекти у суспензії маалокс?

Маалокс є ефективним і нетоксичним лікарським препаратом. Тим не менш, він має побічні ефекти, які проявляються в основному при тривалому прийомі у високих дозах. До побічних ефектів маалокс відносяться:

 • з боку органів шлунково-кишкового тракту — нудота, блювота, запори або проноси (проноси розвиваються при тривалому застосуванні маалокс), зміни смаку;
 • з боку обміну речовин (при тривалому застосуванні у високих дозах) — порушення обмінних процесів в клітинах головного мозку через підвищення рівня магнію в крові і зниження рівня фосфору, що призводить до розвитку сонливості, уражень головного мозку (енцефалопатій), а у хворих похилого віку до прискореного розвитку симптомів хвороби Альцгеймера; недолік фосфору призводить також до вимивання з кісткової тканини кальцію і розм’якшення кісток.
 • Суспензія маалокс — це препарат безрецептурного відпуску. Його можна мати в домашній аптечці і застосовувати в міру необхідності. Але якщо така необхідність виникає часто, то потрібно звернутися до лікаря і з’ясувати причину цього явища. Це дуже важливо, так як тривалий прийом маалокс може призвести до ускладнень. Крім того, будь-яке хронічне захворювання шлунково-кишкового тракту краще піддається лікуванню на ранній стадії.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.