Маалокс при вагітності — застосовувати з обережністю

Маалокс не такий безпечний препарат для вагітних жінок, як про це часом пишуть в Інтернеті. Основна небезпека маалокс полягає в тому, що при тривалому застосуванні він може викликати підвищений вміст манія в крові у новонароджених — гіпермагніємію.

Навіщо вагітним приймати маалокс

Основна причина частого і іноді безконтрольного прийому вагітними жінками маалокс полягає в тому, що у багатьох з них вся вагітність супроводжується постійною печією. Особливо сильна печія розвивається в кінці вагітності.

Основною причиною печії є зміна гормонального фону і підвищення внутрішньочеревного тиску. На тлі зміни гормонального фону розслабляється гладка мускулатура шлунково-кишкового тракту, в тому числі сфінктер (круговий м’яз, що замикає вихід їх якогось отвору порожнього органа), розташований між шлунком і стравоходом. Підвищений внутрішньочеревний тиск сприяє викиду вмісту шлунка у просвіт стравоходу, викликаючи роздратування його стінок і відчуття печіння — печію. Під час вагітності може також підвищуватися кислотність шлункового соку.

Якщо печія не дуже турбує жінку, то її намагаються зменшити за допомогою спеціальної дієти і режиму дня. Але іноді це не допомагає, печія починається через деякий час після їжі і триває від декількох хвилин до години і більше, повторюючись неодноразово протягом дня і посилюючись при будь-якому фізичному напруженні.

Як бути вагітній жінці, якщо у неї постійна печія

У такому випадку багато жінок самостійно і безконтрольно приймають маалокс. Але це неправильно. Маалокс при вагітності можна приймати не більше трьох днів підряд, інакше створюється загроза розвитку у новонародженої дитини гіпермагніємії — підвищеного вмісту магнію в крові.

Найбільш правильним буде звернутися зі скаргами на печію до терапевта жіночої консультації, який має спеціальну підготовку щодо застосування лікарських препаратів у вагітних жінок. Як правило, лікар порекомендує поєднання немедикаментозних засобів і прийомів з призначенням лікарських препаратів типу маалокс.

Маалокс — це комбінований препарат, до складу якого входять гідроокис алюмінію та гідроокис магнію. Обидва препарати практично не всмоктуються в кров і діють місцево, у верхніх відділах шлунково-кишкового тракту. Вони знижують кислотність шлункового соку, покривають захисною плівкою слизову оболонку і виводять з шлунково-кишкового тракту речовини, здатні чинити на неї негативний вплив.

Маалокс — це ефективний, але при цьому нетоксичний лікарський препарат. Він не володіє тератогенним (не викликає аномалій розвитку), мутагенною (не викликає змін на генетичному рівні) або ембріотоксичну (токсичною дією на плід) дією.

Але при тривалому застосуванні у великих дозах маалокс все ж потрапляє в кров і це може викликати різні побічні ефекти. Одним з таких побічних ефектів є розвиток гіпермагніємії у новонародженої дитини. Інший побічний ефект розвивається при надлишку в крові алюмінію — це зниження вмісту в крові фосфору, що може негативно позначитися на обміні речовин у головному мозку і розвитку енцефалопатії у вагітної жінки.

Симптоми гіпермагніємії у новонароджених

гіпермагніємія у новонароджених розвивається при застосуванні під час вагітності великих доз препаратів, що містять магній, наприклад, при лікуванні токсикозів другої половини вагітності (гестозів) часто застосовується сірчанокисла магнезія, а при лікуванні печії — лікарські препарати, що володіють лужним дією і містять магній, в тому числі маалокс.

Великі концентрації магнію в крові мають здатність викликати периферичну нервово-м’язову блокаду, як знаменитий отрута індіанців кураре. Проявляється гіпермагніємія по-різному, все залежить від загального стану новонародженого і концентрації магнію в крові. Перш за все, майже завжди спостерігається пригнічення центральної нервової системи у вигляді млявості, загальмованості, слабкого крику, знижених рефлексів і м’язового тонусу, низького артеріального тиску, рідкісного пульсу, порушень свідомості, дихання та серцевої діяльності. Може наступити зупинка дихання і серця.

Часто таких дітей доводиться лікувати у відділенні реанімації.

Маалокс — це якісний лікарський препарат, який випускає надійна фармацевтична компанія Гедеон Ріхтер (Угорщина). Ця компанія завжди попереджає про всіх, навіть самих незначних побічні ефекти ліків. У тому числі вона попереджає і про можливу побічну ефекті маалокс під час вагітності.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.