Маалокс: показання — захворювання шлунково-кишкового тракту і погрішності в дієті

загрузка...

Маалокс — це лікарський препарат для зменшення симптомів шлунково- кишкових захворювань. Але його можна приймати і одноразово при печії, здутті живота, болях у шлунку, пов’язаних з похибками в дієті. Якщо прийом маалокс потрібно часто, то потрібно звернутися до лікаря.

Як діє маалокс

До складу комбінованого лікарського препарату маалокс входять гідроксид магнію і гідроксид алюмінію — речовини, які чудово поєднуються, доповнюють і взаємно зменшують побічні дії один одного. В цілому маалокс знижує кислотність шлункового соку за рахунок придушення секреції кислого ферменту пепсину і нейтралізації вільної соляної кислоти. Крім того, маалокс має обволікаючим дією: обидва його компонента покривають слизову оболонку шлунка захисною плівкою, яка знижує шкідливий вплив будь-яких ушкоджуючих факторів. І третя властивість маалокс — це осадження на своїй поверхні і виведення з організму різних речовин, що роблять негативний вплив на слизову оболонку шлунково-кишкового тракту.

Таке багатостороннє дію дозволяє приймати маалокс при багатьох шлунково-кишкових захворюваннях.

Показання для застосування маалокс при захворюваннях шлунка

Маалокс застосовується при різних захворюваннях шлунка, що супроводжуються підвищеною кислотністю шлункового соку. До таких захворювань в першу чергу відноситься хронічний гастрит з підвищеною кислотністю (гіперацидний гастрит) і виразкова хвороба шлунка.

Занадто кисле вміст шлунку постійно подразнює слизову оболонку цього органу, в результаті чого розвивається хронічний запальний процес. Іноді цей процес носить ерозивний характер — з поверхневим порушенням цілісності слизової оболонки. При приєднанні бактеріальної інфекції (збудник інфекції — хелікобактер пілорі) може формуватися виразкова хвороба шлунка.

Ці захворювання супроводжуються такими симптомами, як біль у шлунку, печія, іноді нудота. При виразкової хвороби у хворого починаються «голодні» болю: при порожньому шлунку його кисле вміст дратує виразку і викликає біль, для того, щоб її зняти, хворий повинен щось з’їсти.

Маалокс добре знімає неприємні відчуття, що виникають при захворюваннях шлунка, так як покриває його стінки захисною плівкою, що надає знеболюючу дію. Одночасно він нейтралізує кисле вміст шлунка. В результаті маалокс надає саме благотворний дію на стан шлунку. При виразковій хворобі маалокс призначають через три години після їжі на голодний шлунок.

Показання для застосування маалокс при захворюваннях стравоходу

Стравохід знаходиться вище шлунка і в нормі вміст шлунка в нього не потрапляє через те, що зворотного току вмісту перешкоджає круговий м’яз, яка розташовується на кордоні стравоходу і шлунку. Але при деяких захворюваннях цей м’яз втрачає свої властивості і кисле вміст шлунка регулярно потрапляє в стравохід, дратуючи його слизову оболонку. Розвивається хронічний запальний процес, який носить назву рефлюкс-езофагіту.

При рефлюкс-езофагітах основними симптомами є виснажлива печія і біль за грудиною, що нагадують серцеві. Але ці болі тривають довше, ніж при стенокардії і не знімаються нітрогліцерином. А ось маалокс цілком може зменшити болі і зняти печію, так як нейтралізує кислоту і на деякий час покриває захисною плівкою стінки стравоходу. Призначення маалокс курсами може значно поліпшити стан хворих з рефлюкс-езофагітом.

Показання для застосування маалокс при захворюваннях дванадцятипалої кишки

При запальних процесах і виразкової хвороби дванадцятипалої кишки регулярно потрапляє в дванадцятипалу кишку кисле вміст шлунку буде посилювати протягом цих захворювань.

При гастродуоденітах з підвищеною кислотністю шлункового соку маалокс виробляє ощелачивание вмісту шлунка і дванадцятипалої кишки — це знімає такі неприємні симптоми цих захворювань, як болі, що виникають через одну-дві години після прийому їжі, відрижки, проноси і так далі.

Одноразовий прийом маалокс при порушеннях дієти

Майже кожній людині іноді трапляється порушувати звичну дієту. Прийом гострих, кислих продуктів, спиртних напоїв, часте паління подразнює слизову оболонку шлунка і може викликати печію, болі в животі, нудоту і навіть блювоту.

Прийом маалокс зменшує ці прояви, так як захищає слизову оболонку і видаляє з шлунково-кишкового тракту, адсорбіруя на своїй поверхні, які пошкоджують слизову оболонку речовини. Тому маалокс можна мати в домашній аптечці і застосовувати його в екстрених випадках. Але таких випадків не повинно бути занадто багато — маалокс має побічні ефекти і протипоказання для прийому.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.