Маалокс — лікарський препарат, який допоможе шлунку

Маалокс — це шлунково-кишкова засіб з адсорбуючих, обволікаючим і антацидних дією. Маалокс застосовується при захворюваннях шлунка, що супроводжуються підвищеною кислотністю шлункового соку. Він знижує вплив пошкоджуючих факторів на стінки шлунка і кишечника, усуває неприємні відчуття (наприклад, печію) і біль в області шлунка.

Маалокс і його благотворну дію на верхні відділи шлунково-кишкового тракту

До складу маалокс входять речовини, кожне з яких благотворно діє на слизову оболонку шлунка. При цьому вони чудово поєднуються один з одним, посилюючи свій позитивний вплив на шлунок і пригнічуючи неприємні побічні ефекти.

Гідроокис алюмінію (альгельдрат) пригнічує вироблення ферменту для розщеплення білка пепсину і нейтралізує міститься в шлунковому соку соляну кислоту, що сприяє ощелачиванию середовища не тільки в шлунку, але і в дванадцятипалій кишці. Але при цьому утворюється хлорид алюмінію здатний викликати запори — гідроксид магнію нейтралізує це його властивість і сприяє швидкому проходженню калових мас по кишечнику. Обидва компоненти маалокс утворюють на поверхні стінок стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки захисну плівку, яка захищає слизову оболонку цих органів від будь-яких пошкоджень.

При правильному застосуванні маалокс майже не всмоктується шлунково-кишковому тракті і не чинить загальної дії на організм. Але при деяких станах (наприклад, при порушенні функції нирок) він може скупчуватися в організмі і надавати загальний вплив. У літньому віці цей препарат приймати небажано, оскільки навіть незначне його попадання в кров може вплинути на обмінні процеси в клітинах головного мозку і прискорити розвиток хвороби Альцгеймера.

Кому призначають маалокс і в яких випадках він протипоказаний

Маалокс призначають при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, що супроводжуються підвищеною кислотністю шлункового соку: запальних процесах в стінках шлунка (гастритах), стравоходу (рефлюкс-езофагіту, викликаного закиданням вмісту шлунку в стравохід), виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки. Призначають маалокс також при грижі стравохідного отвору діафрагми, яка розвивається при виході шлунка або його частини в цей отвір.

Крім того, кілька разів, до проведення необхідного обстеження та призначення лікарем, його можна прийняти самостійно при печії та інших неприємних відчуттях в області шлунка після погрішностей в дієті, тривалого прийому деяких ліків (наприклад, нестероїдних протизапальних препаратів), зловживання спиртними напоями , кава, непомірного куріння. Іноді цей препарат призначають короткими курсами для профілактики ускладнень, викликаних різними дратівливими шлунок факторами.

Протипоказаний маалокс при важких захворюваннях нирок зі значним порушенням з функції, хвороби Альцгеймера, дітям у віці до одного місяця, при індивідуальній непереносимості компонентів препарату.

Вагітним жінкам і годуючим матерям не рекомендується приймати маалокс більше трьох днів підряд для того, щоб уникнути його загального впливу на організм. Було встановлено, що у новонароджених, матері яких під час вагітності тривалий час приймали маалокс, може розвиватися гіпермагніємія (підвищений вміст магнію в крові), яка негативно вплине на стан дитини.

Для того щоб маалокс не нейтралізувати дію інших лікарських засобів шляхом їх адсорбції і видалення з організму, перерва між його прийомом і прийомом інших лікарських препаратів повинен становити не менше двох годин. Для попередження загального впливу на організм маалокс не слід приймати у дозах вище рекомендованої і на протязі більш ніж два тижні.

Побічні ефекти

При правильному застосуванні маалокс прекрасно переноситься. Але побічні ефекти все таки зустрічаються. Наприклад, пр тривалому застосуванні у високих дозах під дією гідроксиду алюмінію можливе зменшення запасів фосфору в організмі. Якщо при цьому і в харчовому раціоні міститься недостатньо продуктів, багатих фосфором, то з організму починає виводитися і кальцій, що призведе до розм’якшення кісток. У зв’язку з цим при тривалому прийомі маалокс потрібно вживати їжу, багату фосфором: морську рибу, квасолю, яєчні жовтки, сир, яловичу печінку, гречану і вівсяну кашу і так далі.

При порушенні функції нирок може розвиватися підвищений вміст магнію в крові, яке викликає млявість і сонливість. Цей стан особливо небезпечно для людей похилого віку, так як може призводити до розвитку недоумства.

Іноді при прийомі маалокс розвиваються порушення смаку, нудота, блювання, спастичні болі в шлунку, запори. Всі ці ознаки проходять після зменшення дози препарату.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.