Маалокс — інструкція допоможе визначити правильну дозу прийому

Маалокс — це комбінований препарат, до складу якого гідроокису магнію і алюмінію. Він володіє адсорбуючі, обволікаючі та антацидні (знижувальними кислотність шлункового соку) властивості, знижує больові відчуття в області стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки на кілька годин.

Механізм дії маалокс

Маалокс це комбінований лікарський препарат, який має у своєму складі альгельдрат (гідроокис алюмінію) і гідроокис магнію. Виробляється маалокс французької фармацевтичної компанією Санофі-Авентіс в таблетках і у вигляді суспензії. Вміст компонентів у різних лікарських формах маалокс:

 • в одній таблетці маалокс міститься по 400 мг кожного компонента;
 • в суспензії у флаконах по 250 мл, у 100 мл міститься 3.5 г альгельдрат і 4 г гідроксиду магнію;
 • в суспензії маалокс в пакетиках в одному пакетику міститься 523,5 мг альгельдрат і 598.5 мг гідроксиду магнію;
 • в суспензії маалокс 70 у флаконах по 250 мл у 100 мл міститься 9 г альгельдрат і 6 г гідроокису магнію;
 • в суспензії маалокс 70 в пакетиках в одному пакетику міститься 900 мг альгельдрат і 600 мг гідроксиду магнію.
 • Основна діюча речовина (гідроокис алюмінію та магнію) входить в наступні лікарські препарати, що випускаються іншими фармацевтичними фірмами: альгельдрат і магнію гідроокис, алмол, алтацід, Алмагель, алюмаг, антацид, Гастао, гастрацід, гестід, гідроокис алюмінію та магнію, коалгель , маалукол, мейлакс, палмагел, проланта, ріволокс, чері намагел.

  Маалокс нейтралізує вільну соляну кислоту в шлунку, це сприяє зменшенню загальної активності шлункового соку. Крім того, маалокс адсорбує на своїй поверхні пошкоджують стінку шлунка речовини і покриває поверхню шлунка захисною плівкою (обволікаючу дію), що значно знижує вплив будь-яких пошкоджуючих впливів на слизову оболонку цього органу.

  Дія маалокс в цілому складається з дії його компонентів. Так, альгельдрат пригнічує секрецію пепсину (ферменту, що розщеплює білки), вступає в реакцію з соляною кислотою, утворюючи нейтральний хлористий алюміній, який у лужному середовищі кишечника перетворюється в лужні солі алюмінію.

  Гідроокис магнію також вступає в реакцію з соляною кислотою, утворюючи нейтральний хлористий магній, який врівноважує дію гідроокису алюмінію, зухвалому запор. Гідроокис магнію також покриває слизову оболонку шлунка захисним шаром і разом з альгельдрат надає тривале місцеве дію без освіти в шлунку газів.

  Одночасно маалокс в цілому зменшує больові відчуття у верхніх відділах шлунково-кишкового тракту. Дія маалокс починається через три-п’ять хвилин після прийому всередину і триває близько одного-двох годин. Препарат майже не всмоктується у шлунково-кишковому тракті, надаючи в основному місцеву дію.

  Показання та протипоказання

  Показаннями для призначення маалокс є:

 • виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки в стадії загострення;
 • гострий запальний процес в шлунку і дванадцятипалої кишці (гострий гастродуоденіт);
 • хронічний гастродуоденіт з нормальною або підвищеною секрецією шлункового соку в стадії загострення;
 • діафрагмальна грижа — випинання шлунка в стравохідний отвір діафрагми;
 • запалення стінок стравоходу через постійне закидання в стравохід вмісту шлунка (рефлюкс-езофагіт);
 • розлади шлунково-кишкового тракту (диспепсія), що виникають на тлі прийому деяких лікарських препаратів (наприклад, глюкокортикостероїдні гормонів або нестероїдних протизапальних засобів);
 • неприємні відчуття і болі в верхній частині живота, печія при погрішності в дієті, вживання великої кількості кави, алкоголю, куріння.
 • Прийом маалокс протипоказаний при важких захворюваннях нирок зі значним порушенням їх функції, хвороби Альцгеймера, підвищеній чутливості до компонентів препарату, у віці до одного місяця. При вагітності та годуванні дитини груддю препарат не рекомендується застосовувати більше трьох днів поспіль.

  Побічні ефекти

  Маалокс звичайно добре переноситься хворими, але можуть виявлятися і його побічні дії:

 • з боку шлунково-кишкового тракту — нудота, блювання, запор, порушення смаку;
 • ще побічні ефекти — при тривалому застосуванні та при порушенні функції нирок може підвищуватися рівень магнію та алюмінію в крові, розвиватися недолік фосфору в організмі, обмінні порушення в тканини головного мозку з явищами енцефалопатії; у літніх хворих може прискоритися розвиток хвороби Альцгеймера і початися загострення захворювань кістково-м’язової системи.
 • Маалокс — це препарат, який допомагає позбутися неприємних відчуттів в шлунку.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.