Любовний трикутник: геометрія відносин

У ніч з 30 на 31 серпня 1997 року загинула одна з найпомітніших жінок в історії — Діана, колишня дружина принца Уельського Чарльза. Вона їхала в машині з сином єгипетського мільярдера Доді аль-Файєда, який, як потім з’ясувалося, складався з нею в близьких відносинах. Принцеса Діана за своє недовге життя було складовою стороною безлічі любовних трикутників. Можливо, і фатальний катастрофи не сталося б, якби хоч деякі любовні негаразди принцеси Уельської вчасно знаходили свій дозвіл.

Якщо на вершині — жінка

Скільки б не говорили жінки про те, що зрада — прерогатива виключно чоловіків, що «всі мужики однакові», самі дами грішать зв’язками на стороні лише трохи менше (згідно зі статистикою, сорок один відсоток дружин проти шістдесяти відсотків чоловіків). Причини цього явища можуть бути різними — згасання почуттів до чоловіка, серйозна емоційна і духовна прихильність, секс, бажання помститися чоловікові та інші.

Факт залишається фактом — любовний трикутник, в якому беруть участь два чоловіки і одна жінка, не рідкість. Досить згадати лише деякі відомі приклади: в літературі — Володимир Маяковський, Осип і Ліля Брік; в музичному світі — Патті Бойд, Ерік Клептон і Джордж Харрісон; серед персонажів кінофільмів — Скарлетт Охара, Ред Батлер і Ешлі Уїлкс та інші.

При цьому, як правило, така ситуація відрізняється психологічною напруженістю — в першу чергу, в силу диктуються суспільством установок: жінка — мати, дружина, берегиня вогнища, зразок благодійники та моральної стійкості. Сором і каяття перед сім’єю, перед суспільством, нарешті, перед самою собою — фактори, які роблять подібний вид любовного трикутника недовгим і швидкоплинним.

Крім того, навряд чи знайдеться чоловік, який стане терпіти присутність третього — як мінімум, в силу того, що природа заклала в ньому здатність охороняти і оберігати свою власність. Тому любовний трикутник «Він, Вона і Він» існує зазвичай лише до тих пір, поки чоловік залишається в невіданні.

Якщо на вершині — чоловік

Зовсім інша ситуація може скластися, коли у чоловіка з’являється коханка. Таке становище може тривати роками. І аж ніяк не тому, що всі чоловіки — природжені Джеймса Бонда, який легко замітають сліди і не залишають доказів на місці злочину. Швидше, по причині набагато меншого каяття, знову ж таки в силу усталених стереотипів — чоловіки за природою своєю полігамні, як мінімум одна коханка просто необхідна хоча б для того, щоб відчувати себе сильним і таким, що відбувся.

Це зовсім не означає, що стороння жінка з’являється в його житті лише в якості способу самоствердження. Незважаючи на те, що на перше місце серед причин чоловічих зрад зазвичай ставиться незадоволеність сексуальним життям з дружиною, все ж набагато більше шансів на довгі відносини має коханка розуміюча, любляча, ніжна — повна протилежність дружині, яка за багато років спільного життя встигла набриднути.

Більш того, чоловіка наявність двох жінок дуже часто влаштовує і зовсім не викликає докорів сумління. За його міркуванням, не страждає ні одна з них: дружина повинна бути щаслива, тому що він хороший батько, годувальник і джерело сімейних доходів. Коханка — бо вона єдина, кого він по-справжньому любить. І виходу з ситуації більшість чоловіків шукати не планує.

Чи стане любовний трикутник Бермудським?

Тим часом, рано чи пізно рішення приймати доведеться, тому що, перебуваючи на різних кутах трикутника, страждають, як правило, все. Змінила дружина мучиться докорами сумління, особливо якщо чоловік — порядний сім’янин і люблячий батько. Дружина, яку зрадив чоловік, терзає себе питаннями — за що, як він міг, чим вона краще, що я не так зробила?

Обдурений чоловік зможе пробачити жінку тільки в разі великої любові, безмежного розуміння або з причини наявності спільних дітей. Тим часом, нанесена йому образа чи коли-небудь забудеться остаточно. Страждає і змінив чоловік, оскільки рано чи пізно починається пресинг з боку як коханки, так і дружини. Нарешті, страждають і треті — ті, чий улюблений проводить вечори і вихідні в колі сім’ї, виділяючи для таємних зустрічей лише рідкісні години.

Вихід з любовного трикутника кожна родина шукає самостійно, жертвуючи однією з його сторін. І якщо вийде при цьому зберегти гідність, повага один до одного, не нанести травму дітям — це велика удача, до якої потрібно прагнути.

Дарина Цвєткова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.