Логест — побічні дії: остерігайтеся тромбів

загрузка...

Логест, як і всі інші сучасні гормональні контрацептиви, має багато побічних ефектів і протипоказань. Саме тому жінка не повинна самостійно починати приймати такі контрацептиви. Якщо ж перед їх прийомом провести необхідне обстеження і ретельно зважити всі показання та протипоказання, то ризик ускладнень значно зменшиться.

Чому гормональні контрацептиви дають побічні ефекти

У нашому організмі все взаємопов’язано. Велика кількість того чи іншого речовини, навіть життєво необхідного організму, обов’язково негативно вплине на стан інших органів і систем. Наприклад, велика кількість жіночих статевих гормонів виробляє такий явний і виражений ефект, як гальмування секреції гонадотропних гормонів гіпофіза — головної залози внутрішньої секреції, яка виявляє регулюючу дію на всі інші залози внутрішньої секреції.

Але крім цього явного вираженого дії, статеві гормони надають ще й безліч інших впливів, не таких виражених, на різні органи і системи. Наприклад, вони сприяють підвищенню згортання крові, що в свою чергу викликає утворення тромбів і важкі побічні ефекти у вигляді тромбозів великих артерій і вен. Такі ускладнення можуть призводити навіть до загибелі жінки, що й трапляється, якщо не враховувати протипоказань для прийому цих препаратів.

Звідси випливає непорушне умова для призначення гормональних контрацептивів — попереднє ретельне обстеження жінок та виявлення у неї можливих протипоказань для цього виду контрацепції.

Побічні дії Логеста у вигляді підвищеного тромбоутворення

Логест є низькодозованим гормональним контрацептивом, тому побічні ефекти при його прийомі зустрічаються досить рідко. Тим не менш, вони бувають. Перш за все, це, звичайно ж, тромбози, які трапляються вкрай рідко, та все ж їх варто побоюватися. Саме тому виробники не рекомендують прийом Логеста при таких захворюваннях, як варикозне розширення вен, яке може приводити до застою венозної крові і формуванню тромбофлебіту (запалення стінок вен на тлі тромбозу вен). Це дуже небезпечний стан, так як можливий відрив тромбу і його «подорож» по кровоносній системі. Такий тромб рано чи пізно закупорить кровоносну судину. Від величини цієї судини і значущості тканини, яку він постачає кров’ю, буде залежати стан хворого.

Високий артеріальний тиск, ішемічна хвороба серця, яка виникає на тлі атеросклерозу, порушення мозкового кровообігу, порушення серцевого ритму також можуть призводити до тромбозу кровоносних судин, тому вони входять до переліку протипоказань для прийому Логеста.

Підвищений тромбоутворення буває при цукровому діабеті з судинними ускладненнями, запальних процесах в підшлунковій залозі, тому при цих захворюваннях логест також протипоказаний.

Детальний перерахування всіх захворювань, здатних викликати підвищене тромбоутворення, в інструкції до Логест, дозволяє уникнути найважчих ускладнень від прийому гормональних контрацептивів — тромбозів. При прийомі Логеста вони зустрічаються вкрай рідко.

Побічні дії Логеста, пов’язані із захворюваннями печінки

Печінка — це орган, в якому розкладається більшість речовин перед тим, як вони видаляються з організму. Тому на печінку завжди випробовує підвищені навантаження, в результаті чого страждають її клітини. При важких токсичних впливах (наприклад, алкоголю) клітини відмирають і на їх місці розростається сполучна тканина — формується цироз печінки.

Жіночі статеві гормони також розкладаються на продукти обміну в печінці і при порушенні її функції можуть скупчуватися в організмі. Тому в інструкції до Логест наголошується, що при захворюваннях печінки, що супроводжуються порушенням її функції логест протипоказаний. Його дозволено застосовувати тільки після повного відновлення функції печінки.

Інші побічні дії Логеста

Менш небезпечними побічними діями Логеста є:

 • з боку шлунково-кишкового тракту — нудота, блювота, пронос, болі в животі — зустрічаються досить рідко;
 • з боку статевих органів — зміна характеру вагінальних виділень, кров’янисті виділення та проривні маткові кровотечі, що виникають поза менструації;
 • з боку ендокринної системи — відчуття напруження в грудних залозах і їх збільшення, виділення з сосків, збільшення маси тіла, порушення статевого потягу, поява пігментних плям на обличчі (хлоазм);
 • з боку центральної нервової системи та органів чуття — нестійкий настрій, плаксивість, дратівливість, зниження настрою, головні болі (у тому числі мігрені, коли болить одна половина голови), зниження працездатності, порушення зору, погана переносимість контактних лінз;
 • алергічні реакції — кропив’янка, ангіоневротичний набряк, різного роду шкірні висипання.
 • Логест — гормональний контрацептив, який дає мінімальну кількість побічних ефектів, тим не менше, і їх потрібно враховувати.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.