Логест — інструкція із застосування: для захисту від небажаної вагітності

загрузка...

Сучасні гормональні контрацептиви можуть надійно захистити жінку від небажаної вагітності. Але вони мають багато побічних ефектів і протипоказань для застосування. Тому перед призначенням таких препаратів акушер-гінеколог зобов’язаний провести повне обстеження жінки.

Механізм дії Логеста

Логест — монофазний комбінований низькодозований гормональний контрацептив, основною метою застосування якого є попередження небажаної вагітності. Випускається логест в драже по 21 і 63 штук в упаковці. У кожному драже міститься 75 мкг гестодену (синтетичного аналога прогестерону) і 20 мкг етинілестрадіолу (синтетичного аналога естрагенів). Виробник — міжнародна фармацевтична фірма Шерінг.

Попередження вагітності при прийомі Логеста відбувається шляхом взаємодії різних механізмів. Основна дія Логеста полягає в тому, що він пригнічує вироблення гонадотропних (стимулюючих статеву функцію) гормонів гіпофіза, що призводить до повільного дозріванню яйцеклітини в яєчниках і неможливості овуляції — виходу яйцеклітини з яєчника. Крім того, логест підвищує в’язкість слизу каналу шийки матки, що ускладнює проникнення сперматозоїдів в матку і маткові труби для запліднення яйцеклітини.

Логест іноді застосовується і з метою регуляції менструального циклу. На тлі його прийому менструальний цикл стає більш регулярним, менструації — не такими болісними (навіть при дисменореї), менш рясними. Зменшення крововтрат сприяє загальному оздоровленню організму — проходять ознаки залізодефіцитної анемії. За деякими спостереженнями при прийомі Логеста знижується ризик розвитку раку матки і яєчників, але ці дані поки не підтверджені клінічними дослідженнями.

Правила прийому Логеста

Ці правила дуже важливі, оскільки від того, наскільки вони дотримуються, залежить ефективність препарату. Логест приймають по одному драже протягом 21 дня в один і той же час. Починають прийом Логеста в перший день менструального циклу (це перший день менструації). Всі драже містять однакові дози гормонів, але для зручності застосування їх помістили в спеціальну календарну упаковку, де вказуються дні тижня. Після трьох тижнів прийому, коли всі драже в упаковці закінчаться, робиться тижнева перерва. Різкий обрив в прийомі гормонів призводить до відторгнення слизової оболонки порожнини матки і менструальноподібна кровотеча. Рівно через тиждень потрібно почати прийом драже з наступної упаковки. Такий прийом Логеста забезпечує дуже високу ефективність препарату.

Якщо пропущений прийом хоч однієї таблетки, ефективність препарату знижується. Допускається запізнення в прийманні таблеток не більше 12 годин. У такому випадку пропущене драже слід прийняти відразу ж, а наступне — у звичайні години прийому. Якщо жінка забула прийняти драже і запізнення склало більше 12 годин, ефективність Логеста знижується і потрібно додатковий захист (наприклад, бар’єрні методи — презерватив).

В інструкції до Логест докладно описані всі життєві ситуації, з якими може зіткнутися жінка під час прийому Логеста і її дії при цьому.

Можливе побічна дія Логеста

Гормональні контрацептиви, навіть низькодозовані, можуть давати досить багато побічних ефектів. Але побічні ефекти зазвичай виникають в тому випадку, якщо у жінки були протипоказання для прийому Логеста. Для того щоб цього уникнути, перед прийомом Логеста лікар призначає жінці обстеження.

При прийомі Логеста можливі наступні побічні ефекти:

 • тромбози та емболії (відрив тромбу і закупорка ним кровоносних судин) — це найважче ускладнення, яке виникає при застосуванні гормональних контрацептивів, на фоні прийому Логеста воно зустрічається дуже рідко;
 • з боку органів травлення — нудота, блювота, біль у животі, пронос, застій жовчі і навіть жовтяниця (вкрай рідко);
 • з боку статевих органів — міжменструальні кровотечі і кровомазання (зазвичай протягом перших місяців прийому), зміни піхвової секреції, відчуття напруги і збільшення грудних залоз, зміни маси тіла, зниження статевого потягу;
 • з боку центральної нервової системи — депресії, головні болі, в тому числі мігрені;
 • подразнення кон’юнктиви очей і неможливість носіння контактних лінз, приховані і явні набряки, алергії.
 • Протипоказання для прийому Логеста

  Перед призначенням Логеста повинні бути виключені наступні захворювання і стани:

 • підвищена схильність до тромбоутворення, викликана будь-яким захворюванням;
 • цукровий діабет із судинними порушеннями, запальні захворювання підшлункової залози — вони сприяють утворенню тромбів;
 • захворювання печінки, що супроводжуються порушенням її функції;
 • будь пухлини печінки (як злоякісні, так і доброякісні);
 • мігрень, яка супроводжується тимчасовим порушенням чутливості або рухів;
 • будь злоякісні пухлини;
 • кровотечі з статевих органів неясного походження;
 • вагітність або підозра на неї;
 • годування дитини грудьми;
 • індивідуальна непереносимість компонентів Логеста.
 • Логест слід приймати лише за призначенням лікаря.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.