Логест — аналоги: повні та неповні

загрузка...

Логест — це препарат, до складу якого входять синтетичні аналоги жіночих статевих гормонів естрогену і прогестерону. Сьогодні існує кілька аналогів природних статевих гормонів, які використовуються в гормональних контрацептиви в різних поєднаннях і дозуваннях.

Які гормональні контрацептиви є повними аналогами Логеста

В одному драже Логеста міститься 20 мкг етинілестрадіолу (синтетичного аналога естрогенів) і 75 мкг гестодену (синтетичного аналога прогестерону). Етинілестрадіол є синтетичним аналогом одного з естрогенів — естрадіолу, який бере участь разом з гормоном жовтого тіла в регуляції менструального циклу. Синтетичний аналог прогестерону гестоден перевершує за силою і вибірковості дії не тільки природний прогестерон, але і всі сучасні його синтетичні аналоги (гестагени). Зважаючи на свою високу ефективність гестоден застосовують в невеликих дозуваннях, в яких він не проявляє андрогенних властивостей (властивостей, характерних для чоловічих статевих гормонів) і майже не робить впливу на жировий і вуглеводний обміни.

Повним аналогом Логеста за складом і дозуванні вхідних у нього компонентів є тільки Ліндінет 20. Такі гормональні контрацептиви, як фемоден, Ліндінет 30, гінелея, мілване, Мінулет, Мірелла також мають у своєму складі етинілестрадіол і гестоден, але в інших дозуваннях.

Ліндинет 20

Ліндинет 20 є повним аналогом Логеста. Він випускається в таблетках, покритих білою оболонкою по 21 такбетке в упаковці угорською фармацевтичною фірмою Гедеон Ріхтер.

Приймають Ліндінет 20 так само, як і логест — по одній таблетці протягом трьох тижнів з тижневою перервою. Починається прийом таблеток з першого дня менструального циклу (першого дня менструації). Так само, як логест, Ліндінет 20 є низькодозованим достатньо безпечним препаратом, який дає мало побічних ефектів. Тим не менш, перед його застосуванням потрібно провести ретельне обстеження жінки.

Протипоказання для застосування Ліндинет 20 повністю відповідають протипоказань при прийомі Логеста.

Інші гормональні контрацептиви, до складу яких входять етинілестрадіол і гестоден

Всі препарати, що містять етинілестрадіол і гестоден, низькодозовані і мають однакові показання та протипоказання до застосування, а також побічні ефекти. Майже всі препарати є монофазний, тобто містять однакові дозування компонентів у всіх таблетках. Але деякі (мілване) є трифазними, тобто різні дозування препарату приймаються в різні дні менструального циклу.

Гінелея — монофазний комбінований гормональний контрацептив, містить 75 мкг гестодену і 30 мкг етинілестрадіолу, випускається в драже по 21 штуці в упаковці, виробник — Лабораторія Елея (Аргентина)

Фемоден — монофазний комбінований гормональний контрацептив, містить 75 мкг гестодену і 30 мкг етинілестрадіолу, випускається в драже по 21 штуці в упаковці, виробник — Шерінг (Німеччина).

Ліндинет 30 — монофазний комбінований гормональний контрацептив, містить 75 мкг гестодену і 30 мкг етинілестрадіолу, випускається в таблетках по 21 штуці в упаковці, виробник — Гедеон Ріхтер (Угорщина).

Мінулет — монофазний комбінований гормональний контрацептив, містить 75 мкг гестодену і 30 мкг етинілестрадіолу, випускається в таблетках по 21 штуці в упаковці, виробник — вается-Ледерле (Німеччина)

Мілване — трифазний комбінований гормональний контрацептив, містить 21 драже різного кольору в упаковці. Драже бежевого кольору (6 штук в упаковці) містить по 30 мкг етинілестрадіолу і 50 мкг гестодену. Драже темно-коричневого кольору (5 штук в упаковці) містить по 40 мкг етинілестрадіолу і 70 мкг гестодену. Драже білого кольору (10 штук в упаковці) містить по 30 мкг етинілестрадіолу та 100 мкг гестодену. Виробник — Шерінг (Німеччина). Приймається відповідно до інструкції протягом 21 днів з тижневою перервою.

Мірелла — монофазний комбінований гормональний контрацептив, випускається в упаковках по 28 таблеток, 21 з яких є активними і 7 — допоміжними. Одна активна таблетка світло-жовтого кольору, вкрита оболонкою, містить 60 мкг гестодену 60 мкг і 15 мкг етинілестрадіолу. Одна допоміжна пігулка (плацебо) містить речовини, що сприяють відновленню корисної мікрофлори піхви. Активні таблетки приймають протягом 21 днів, потім переходять на плацебо, обрив надходження в організм гормонів призводить до появи менструальноподібної кровотечі. Всі 7 днів кровотечі приймаються таблетки — плацебо. Виробник — Шерінг (Німеччина).

Якщо ви вирішили приймати гормональні контрацептиви, то почніть цей процес з відвідування акушера-гінеколога, інакше ускладнень не уникнути.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.