Лобкові воші — паразити, які п’ють нашу кров

Лобкові воші — це маленькі кровоссальні комахи. Вони найчастіше селяться в лобкових волоссі, але можуть жити і в віях і бровах, волоссі на живіт або спині, а також у бороді й вусах. Дорослі лобкові воші досягають 2 мм в довжину і мають сіро-коричневе забарвлення. Зараження лобковими вошами відбувається через тісний контакт з вже зараженою людиною, як правило, під час статевих контактів. Поки немає достатньо даних, щоб стверджувати, що вони можуть передаватися через постільну білизну, рушники або одяг, хоча деякі експерти вважають, що це цілком можливо.

Лобкові воші зустрічаються тільки в людей, і не живуть на інших тварин. Зараження можливе в будь-якому віці, але найбільш часто лобкові воші зустрічаються у молодих людей.

Прогноз

Як правило, прогноз при цьому захворюванні сприятливий. З ними ефективно справляються інсектицидні препарати, які продаються без рецепту в більшості аптек. Якщо зараження лобковими вошами сталося під час статевого контакту, настійно рекомендується повідомити про це своєму сексуальному партнерові (або партнерам), так як їм теж може знадобитися лікування.

Симптоми

Інкубаційний період при зараженні лобковими вошами може тривати від одного до трьох тижнів.

 • Сверблячка
 • Шкіряний свербіж і червоні плямочки на шкірі — це найбільш поширені симптоми лобкових вошей. Свербіж викликаний не укусами вошей, а алергічною реакцією на їх слину або екскременти.

  Як правило, в нічний час людина відчуває свербіж найбільш сильно.

 • Живі лобкові воші і їх яйця
 • Дорослих лобкові воші — це шестиногі комахи завдовжки близько 2 мм (менше сірникової голівки), сірувато-коричневого кольору. Дві пари задніх ніг помітно більше за інших, і за виглядом нагадують клішні краба. Цими ногами лобкові воші хапаються за волосся. Яйця лобкових вошей, маленькі, овальні, жовтувато-білі, щільно кріпляться до основи волосся.

  Як дорослі лобкові воші, так і їх яйця, можуть знаходитися скрізь, де у людини ростуть грубе волосся — в паху і в області ануса, в пахвових западинах, на грудях, і так далі.

  Інші симптоми

  Ви також можете помітити наступні симптоми зараження лобковими вошами:

 • Темно-коричневий або чорні порошок в невеликих кількостях на шкірі або на нижній білизні (це послід лобкових вошей);
 • Сині плями на шкірі в тих місцях, де живуть лобкові воші;
 • Пусти яйця лобкових вошей у волоссі.
 • Причини

  Лобкові воші передаються тільки при тісному фізичному контакті із зараженою людиною — вони переповзають з волосся однієї людини на волосся іншого, але не можуть перелітати, перестрибувати, або перепливати.

  Презервативи та будь-які інші види контрацепції не можуть захистити від лобкових вошей.

  Життєвий цикл лобкових вошей

  Лобкові воші живуть від одного до трьох місяців. За цей час самка може відкласти до 300 яєць. Через 6-10 днів з яєць з’являються молоді лобкові воші, які через два-три тижні стають достатньо зрілими, щоб почати виробляти потомство.

  Поза тіла господаря лобкові воші можуть вижити не більше 24 годин. Оскільки людська кров необхідна їм для виживання, вони рідко залишають тіло господаря, якщо тільки не перебираються на іншу людину.

  Лікування

  лобкових вошей можна вилікувати самостійно за допомогою інсектицидних лосьйонів або мазей, які продаються в аптеках без рецепта. Консультація лікаря обов’язкова при лікуванні лобкових вошей у маленьких дітей у віці до шести місяців, підлітків молодше 18 років, а також у вагітних і годуючих грудьми жінок.

  Інсектицидні препарати

  Два найбільш часто використовувані засоби проти лобкових вошей:

 • Малатіон 0,5% Водний крем — підходить всім зараженим у віці старше шести місяців.
 • Перметрин 5%. Не підходить пацієнтам, які молодші 18 років, а також вагітним і годуючим жінкам.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.