Лляне масло при вагітності: одна суцільна користь

Лляне масло дозволено до застосування у час вагітності та годування дитини груддю. Це багато що говорить про безпеку цього препарату. Лляне масло робить позитивний вплив на організм вагітної жінки і плоду, так як покращує обмінні процеси в їх органах і тканинах.

Особливості періоду вагітності

Під час вагітності повністю змінюється гормональний фон і обмін речовин в організмі. Якісь процеси протікають більш активно, якісь менше. Наприклад, під час вагітності знижується імунітет — це фізіологічна реакція організму — відповідь на те, що в ньому розвивається інше життя. Якби імунітет не знижувався, то вагітність переривалася б вже на самих ранніх етапах.

Але зниження імунітету негативно позначається на перебігу різних інфекційно-запальних захворювань в організмі жінки. Наприклад, у вагітних часто виникає пієлонефрит, який так і називається пієлонефритом вагітних. Тому організму потрібно м’яка природна стимуляція імунних процесів.

Іншою особливістю періоду вагітності є повна зміна гормонального фону, в результаті чого деякі обмінні процеси в організмі жінки сповільнюються. І це також може негативно позначатися на стані вагітної жінки і плоду і зажадає легкого ненав’язливого виправлення.

Стан органів травлення у вагітних жінок залишає бажати кращого, так як під впливом гормонів знижується рухова активність мускулатури шлунково-кишкового тракту. Це призводить до постійних запорів і формуванню геморою.

Нарешті, під час вагітності велике значення набуває кровоносна система, яка забезпечує зв’язок між організмами матері та дитини і приносить до плоду живильні речовини і кисень. Якщо прохідність кровоносних судин порушилася внаслідок атеросклерозу, то це може важко відбитися на стані матері та плоду. Нестача кисню особливо важко може позначитися на стані головного мозку дитини — він буде відставати в нервово-психічному розвитку.

Який вплив може чинити лляне масло на вагітну жінку

Лляне масло — це джерело поліненасичених жирних кислот (ПНЖК), які роблять вплив на весь обмін речовин, так як з них будується «добрий» холестерин — неодмінний учасник всіх біохімічних процесів. Період вагітності — це дуже складний період, який не терпить активного лікарського впливу. М’яка дія через обмін речовин лляної олії сприяє стимуляції імунітету, але не настільки, щоб створити загрозу переривання вагітності. У цей період досить навіть незначного зміцнення захисних сил організму для того, щоб позбавити жінку від постійних простуд, пієлонефриту та грибкових інфекцій.

Участь в біохімічних процесах дозволяє льняному маслу нормалізувати гормональний фон вагітної жінки, що також сприяє збереженню вагітності.

Позитивний вплив лляне масло робить на шлунково-кишковий тракт жінки, поліпшується його функціональна активність і, найголовніше, на фоні прийому лляної олії можуть зовсім зникнути запори, які негативно впливають на стан і жінки, і плоду. Але тут існує й небезпека: під впливом рослинної олії може підсилитися рухова активність кишечника, що створить загрозу невиношування вагітності, адже одночасно може підвищити свою рухову активність і мускулатура матки.

Але саме позитивний вплив лляне масло чинить на кровоносні судини, очищаючи їх стінки від холестеринових бляшок. Це сприяє поліпшенню циркуляції крові і кращому постачанню плоду поживними речовинами і киснем. В результаті прийом лляної олії під час вагітності є профілактикою фетоплацентарної недостатності — важкого ускладнення, яке може призвести до загибелі плоду або до важких поразок нервової системи.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.