Лляне масло для дітей: у чому користь?

Лляне масло для дітей корисно, перш за все, тим, що містить незамінні жирні кислоти — ліноленову (сьогодні її часто називають омега — 3) і лінолева (омега — 6). Ці жирні кислоти життєво необхідні людині, особливо вони потрібні для правильного функціонування головного мозку дитини.

Лляне масло для дітей — дійсно воно корисне?

Найцінніше, що міститься в льняному маслі, — це незамінні поліненасичені жирні кислоти (ПНЖК) — ліноленова (омега — 3) та ліноленова (омега — 6). Ці кислоти необхідні організму для правильного обміну речовин, особливо, для обміну речовин в клітинах головного мозку.

Ліноленова і лінолева кислоти необхідні головного мозку для дозрівання і правильної роботи його клітин (нейронів), так як вони входять до складу їхніх мембран, забезпечуючи проникність клітин і доставку до них необхідних поживних речовин. Завдяки цим жирним кислотам дитина опановує дрібними точними рухами, зорово орієнтується в просторі, швидше знаходить вихід з важких ситуацій, у нього підвищується стійкість до стресів.

При постійному дефіциті ліноленової та лінолевої кислот порушується клітинний обмін, що дозволяє проникати всередину клітин внутрішньоклітинних мікроорганізмів, особливо, вірусам. Вільні радикали, які утворюються в результаті біохімічних реакцій, також отримують більш вільний доступ до ресурсів клітин. Все це призводить до зниження імунітету, частих простудних захворювань дитини. А так як при цьому часто застосовуються антибактеріальні засоби, то розвивається дисбактеріоз (зменшення об’єму корисної мікрофлори кишечника, яка допомагає перетравлювати їжу і синтезує деякі вітаміни), в результаті якого порушується всмоктування та освіта в кишечнику вітамінів, що сприяє ще більшому зниженню імунітету.

Дефіцит ПНЖК в харчовому раціоні дитини може призвести до порушення імунітету, роботи шлунково-кишкового тракту, зниження його стресостійкості та загального нервово-психічного розвитку. Тому цілком раціонально використовувати випускаються харчовою промисловістю біологічно активні добавки до їжі, що містять льняне масло.

БАДи, що містять льняне масло, — чи можна їх приймати дитині

Особливістю лляної олії є те, що воно чудово розчиняє в собі екстракти з різних рослин. Це дозволило створити БАДи, в яких крім лляної олії, яке корисне вже саме по собі, є і корисні витяжки з рослин. Найбільш популярними БАДами з лляною олією, які рекомендуються для дітей, є лляне масло «Часникове» і льняне масло «Морквяне».

Лляне масло «Часникове» містить витяжку з часнику, яка надає Баду додаткові властивості — протимікробну, противірусну, протигрибкову, протиглисний, імуностимулюючу. При прийомі лляної олії «Часниковий» поліпшується робота шлунково-кишкового тракту, оскільки воно сприяє придушенню життєдіяльності умовно-патогенної мікрофлори кишечника (саме вона — винуватиця дисбактеріозу) і стимуляції росту корисної мікрофлори. Крім того, масло сприяє активізації рухової активності мускулатури органів травлення, що в результаті призводить до ліквідації запорів, регулярному спорожненню жовчного міхура і загальному поліпшенню роботи органів травлення. А так як часник входить до складу лляної олії в невеликих кількостях і відразу ж засвоюється, то він не подразнює слизову оболонку шлунка і кишечника.

Дітям можна давати лляне масло «Часникове» в холодну пору року для профілактики простудних захворювань, при відставанні в нервово-психічному розвитку, зниженні апетиту на фоні гастриту зі зниженою секрецією шлункового соку, під час стресових станів (наприклад, в період звикання до дитячого садка), при глистових інвазіях і просто для зміцнення організму і підвищення стресостійкості.

Лляне масло «Морквяне» також буде корисно дітям. Воно містить велику кількість бета-каротину, з якого в організмі утворюється вітамін А (ретинол). Цей вітамін сприяє формуванню нормальних зорових функцій, покращує стан шкіри, волосся і нігтів. Крім того, він позитивно впливає на стан імунітету, функції кістково-м’язової системи (тому рекомендується в період росту дитини), шлунково-кишкового тракту, нирок і сечовивідних шляхів.

Лляне масло «Морквяне» призначають дітям в періоди зростання, при відставанні в нервово-психічному розвитку, активному занятті спортом, частих простудних захворюваннях (у тому числі при хронічних захворюваннях ЛОР-органів), вугрового висипу, нейродерміті, порушеннях зору (в тому числі для їх профілактики, наприклад, при постійному використанні комп’ютера), при порушеннях роботи шлунково-кишкового тракту та жовчовивідних шляхів.

Застосовується льняне масло «морквяне, як всередину, так і зовнішньо (можна змащувати уражені ділянки шкіри), а також місцево (наприклад, його можна закапувати в ніс).

Лляне масло для дітей дуже корисно, а рослинні добавки здатні значно розширити спектр його дії на дитину.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.