Ливарол: ліки від молочниці

загрузка...

Молочниця у жінок має схильність до тривалого рецидивуючого перебігу, при цьому вона починається тільки в тому випадку, якщо у жінки знижені захисні сили організму (імунітет). Ліки, що допомагають жінкам позбутися від цієї напасті, завжди будуть затребувані.

Проблема молочниці у жінок

Молочниця — це грибкове захворювання слизових оболонок статевих органів, яке викликається дріжджоподібними грибками роду Candida, тому його ще називають кандидомікоз піхви. Розвитку молочниці сприяє зниження реактивності організму (тобто здатності організму захищати себе від інфекції — імунітету), зміни гормонального фону (в підлітковому віці, при вагітності, при порушеннях менструального циклу), гіповітаміноз.

Ознаками молочниці є почервоніння і припухлість слизових оболонок зовнішніх статевих органів жінки, а також білий сирнистий виду наліт, під яким можна виявити невеликі порушення цілісності слизової оболонки (ерозії). Молочниця неприємна, насамперед, тим, що викликає сильний свербіж в області зовнішніх статевих органів.

Незважаючи на характерні ознаки молочниці, лікування можна починати тільки після обстеження та ідентифікації збудника інфекції. Для цього на дослідження береться мазок з піхви і каналу шийки матки жінки і досліджується під мікроскопом. Береться також зішкребок зі статевих шляхів жінки для посіву на живильні середовища, виявлення збудника інфекції та його чутливості до тих чи інших протигрибкових препаратів.

Механізм дії Ліварол

Ливарол (діюча речовина — кетоконазол) — це протигрибковий лікарський препарат для місцевого застосування, який випускається у вагінальних свічках фармацевтичною фірмою «Нижфарм» (Росія). Свічки мають жовтувато-білу, іноді мармурову поверхню і торпедоподібної форми.

Ливарол пригнічує життєдіяльність і вбиває хвороботворні грибки (фунгістатичну та фунгіцидну дію). Механізм дії препарату полягає в блокуванні утворення ергостеролу, що призводить до зміни жирового складу мембрани грибів і руйнування їх клітин.

Активне діюча речовина свічок кетоконозол пригнічує діяльність збудників різнобарвного лишаю, грибкових захворювань шкіри (трихофітія, епідермофітія, мікроспорії), збудників кандидозу та збудників системних мікозів. Ливарол використовується для лікування грибкових захворювань піхви (молочниці). Крім того, він активний і відносно деяких бактерій — стрептококів, стафілококів.

При застосуванні в свічках препарат практично не всмоктується в кров і не чинить системної дії на організм.

Показання та протипоказання для застосування Ліварол

Застосування вагінальних свічок Ліварол показано:

 • при гострих і хронічних грибкових захворюваннях піхви;
 • для попередження грибкових захворювань піхви при зниженні захисних сил організму (імунітету) або при прийомі лікарських препаратів, що пригнічують природну мікрофлору піхви (антибіотиків, деяких інших препаратів), а також променевої терапії, яка сприяє різкого зниження імунітету.
 • Свічки вводять глибоко в піхву в положенні лежачи на спині один раз на день протягом не більше п’яти днів. При необхідності курс лікування можна повторити.

  Протипоказанням для застосування вагінальних свічок Ліварол є тільки індивідуальна непереносимість компонентів препарату. Не виключається можливість призначення вагінальних свічок Ліварол вагітним жінкам для лікування молочниці, але тільки за призначенням лікаря (кетоконазол всередину вагітним жінкам не призначають, але вважається, що свічки Ліварол практично не всмоктуються в кров і не чинять загального впливу на організм).

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.