Ліпосакція живота — чи варто вдаватися до крайніх заходів?

Видалення жиру з живота — це одна з найпоширеніших пластичних операцій . Але беруться за неї пластичні хірурги не завжди, а тільки в тому випадку, коли великий живіт не гармонує з фігурою, змінюючи контури тіла. Якщо ж у пацієнта просто ожиріння, то йому рекомендують спочатку звернутися до ендокринолога.

Як можна видалити жир з живота

Ліпосакція живота являє собою видалення жиру з області підшкірно-жирової клітковини на животі з метою створення гармонійної фігури. Ліпосакцію живота роблять, коли живіт порушує контури фігури, наприклад, він занадто великий або нерівний. Нерівності часто виникають після попередніх не надто вдалих ліпосакцій в цій області. Занадто великий, випирає живіт часто залишається після різкого скидання ваги, а також після пологів. Видалити його за допомогою дієт і фізичних вправ часто неможливо.

Зробити ліпосакцію можна різними методами. Якщо жиру на животі багато, то проводиться операційна ліпосакція, коли жир відсмоктується через невеликі розрізи на шкірі і виводиться з організму. Операційна ліпосакція може проводитися вакуумним, тумесцентним або ультразвуковим способом. Перші два способи припускають видалення жирових клітин, а останній — видалення жирової емульсії після попереднього руйнування клітин ультразвуком.

При невеликій кількості жиру або нерівностях на животі жир видаляють за допомогою шприців або безопераційним методом. Безопераційний метод ліпосакції живота може проводитися за допомогою ультразвукової, лазерної або радіохвильової апаратури. І в тому, і в іншому випадку на жирові клітини безконтактно впливають ультразвуком або радіохвилями, в результаті чого вони руйнуються, жирова емульсія поступає спочатку в міжклітинний простір, а потім (в основному по лімфатичних судинах і частково по венах) виводиться з організму природним способом. За допомогою безоперационной ліпосакції можна видалити до понад 0,5 кг жиру.

Якщо після операційної ліпосакції шкіра на животі обвисає, то роблять операцію по її підтяжки. Після безоперационной ліпосакції цього звичайно не потрібно, так як під впливом ультразвуку або радіохвиль відбувається скорочення поверхні шкіри в місці дії (ліфтинг). Більш виразний ліфтинг виходить при впливі радіохвиль.

Кому можна і кому не можна проводити ліпосакцію живота

ліпосакцію живота проводять при його значному (у порівнянні з усією фігурою) збільшенні або нерівній поверхні, коли живіт являє собою суцільні горби і ями. Найчастіше такий зовнішній вигляд живота з’являється після вже проводилися раніше ліпосакцій.

Ліпосакція протипоказана:

 • при ожирінні, коли жирові відкладення на животі такі ж, як і на всьому тілі;
 • при інфекційних захворюваннях і загостренні хронічних інфекційно-запальних захворювань;
 • при важких хворобах серця, бронхо-легеневої системи, нирок і печінки;
 • при тяжкому цукровому діабеті;
 • при онкологічних захворюваннях;
 • у хворих психічними захворюваннями та епілепсією;
 • при важких алергічних захворюваннях;
 • при порушеннях шкірного покриву в зоні передбачуваної операції (рани, садна, висип і так далі);
 • при порушеннях згортання крові;
 • при венозної недостатності і тромбофлебіті;
 • при вагітності.
 • безопераційне ліпосакція не проводиться, якщо в організмі пацієнта є які-небудь металеві конструкції (наприклад, водій ритму в серці або штучний суглоб), при грижах і розбіжностях м’язів живота, ранах, саднах, опіках або висипу будь-якого походження на шкірі в місці передбачуваного впливу, тяжких захворюваннях печінки та нирок з порушенням їх функції, зниженні лабораторних показників згортання крові та вагітності.

  Будь-який вид ліпосакції протипоказаний під час менструації. Крім того, не можна проводити ліпосакцію на тлі прийому гормональних контрацептивів, їх рекомендується припинити приймати не менше ніж за півтора місяці до ліпосакції.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.