Ліпосакція — розумний чи ризик?

Більшість людей знає, що ліпосакція — це видалення жиру з певних ділянок тіла, в результаті чого фігура людини в цілому починає виглядати краще. Але як саме вона працює?

Перш за все, необхідно розуміти, що таке жир. Це тканина, що складається з клітин, які зберігають енергію і захищають тіло людини від впливу деяких чинників навколишнього середовища. Велика частина жиру в людини — це підшкірний жир. Де саме він відкладається в найбільших кількостях, залежить переважно від статі людини. Як правило, у чоловіків найбільше жиру відкладається в ділянці живота, спини і стегон; у жінок — на стегнах, талії і лежаннях.

Виділяють два шару підшкірного жиру — глибокий і поверхневий. В ході ліпосакції лікарі видаляють переважно глибокий шар жиру, так як це пов’язано з меншим ризиком пошкодження шкіри.

Найбільш часто ліпосакція використовується в косметичних цілях, щоб поліпшити форму-яких частин тіла. Іноді її застосовують для видалення жировиків або зменшення розміру грудей у чоловіків (відкладення жиру в області грудей у чоловіків, що додає їх фігурі схожість з жіночою фігурою, може відбуватися в результаті гормональних збоїв і деяких інших проблем). За одну процедуру можна видалити жир як з однієї, так і з декількох частин тіла.

Дуже важливо відзначити, що ліпосакцію в строгому сенсі не можна віднести до методів схуднення. По-справжньому схуднути можна тільки за допомогою дієт і спорту; ліпосакція дозволяє всього лише поліпшити зовнішній вигляд тіла, і без зміни режиму харчування ефект буде тимчасовим.

Кому підходить ця процедура

Наявність великої кількості надлишкового жиру ще не робить людину підходящим кандидатом для ліпосакції. Швидше, вірно зворотне. Ця процедура буде ефективніше для людей з нормальною вагою і декількома проблемними зонами, так як їх шкіра пружна й еластична. Якщо шкіра недостатньо еластична, як це нерідко буває при ожирінні, після ліпосакції вона валиться, і зовнішній вигляд не зміниться на краще. З цієї ж причини ліпосакція може дати не кращі результати у літніх пацієнтів, навіть якщо у них нормальна вага.

Крім того, щоб отримати дозвіл лікаря на ліпосакцію, людина повинна бути здоровою. Ліпосакція може бути не рекомендована людям з цукровим діабетом, хворобами серця, порушенням кровообігу, інфекційними захворюваннями, кровотечами в анамнезі. Прийом препаратів, що розріджують кров, таких як аспірин, варфарин та гепарин, також може протипоказанням до ліпосакції.

Нарешті, важливо мати на увазі, що для проведення ліпосакції лікаря не потрібна спеціальна підготовка. Хоча процедура відносно проста (особливо в порівнянні з деякими іншими видами естетичної хірургії), рекомендується все ж запитати у вашого лікаря, чи є у нього досвід проведення ліпосакції. Бажано, хоча б для власного спокою, знайти досвідченого фахівця. Ставтеся з недовірою до лікарів, які натхненно обіцяють вам чудові результати. Хороші фахівці знають, що реальний результат буде залежати не тільки від того, що вони зроблять під час операції, але і від того, як ви будете працювати над собою після того, як покинете лікарню.

Процедура

Ліпосакція завжди починається з консультації з лікарем. Він оцінить стан здоров’я пацієнта (у тому числі — психологічного), визначить, наскільки еластична його шкіра, поговорить з ним про очікування від операції. На підставі результатів такої консультації робиться висновок про те, підходить пацієнту ліпосакція, чи ні.

ліпосакції на невеликих ділянках тіла можна проводити під місцевим наркозом. Якщо ж потрібно видалити багато жиру, використовується загальний наркоз.

Потім в шкірі на проблемних ділянках роблю невеликі надрізи і за допомогою вакуумного пристрою відкачують жир.

Види ліпосакції

 • Тумесцентная ліпосакція
 • Розроблена в 1980-х роках, тумесцентная ліпосакція стала найбільш популярним видом ліпосакції. Вона вважається найбільш безпечною, так як дозволяє істотно обмежити крововтрату.

  На початку процедури лікар вводить в області відкладення підшкірного жиру великий обсяг рідини, що містить анестетик (її обсяг приблизно в п’ять разів більше обсягу жиру і рідин, які належить видалити). До складу рідини входить місцевий анестетик (лідокаїн), препарат, що викликають скорочення кровоносних судин (адреналін) і соляний розчин, що полегшує видалення жиру. Під впливом цієї рідини жирова тканина трохи збільшується в обсязі і стає густішим, завдяки чому її видалення істотно полегшується.

  Тумесцентная ліпосакція займає досить багато часу — до чотирьох-п’яти годин, однак такі післяопераційні ускладнення, як набряклість, синці і біль, після неї є менш вираженими.

 • Супервлажная ліпосакція
 • Ця техніка схожа на тумесцентную ліпосакцію, проте вона використовує менше рідини (її обсяг приблизно дорівнює обсягу жиру, який припускає видалити). Пацієнт отримує з цією рідиною лише невелику дозу лідокаїну, тому операцію зазвичай проводять під загальним наркозом. Операція займає від одного до двох годин.

 • Ультразвукова ліпосакція
 • Цей вид ліпосакції займає найбільше часу, але він вважається самим точним і ефективним. Ультразвукова ліпосакція дозволяє ефективно видаляти жир з волокнистих тканин, наприклад, з грудей у чоловіків.

  До недоліків процедури слід віднести те, що вона може призвести до опіків. Крім того, наслідки використання ультразвуку усередині організму поки погано вивчені.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.