Lingerie: як вибрати «правильне» бель

Lingerie, або нижня білизна, яким ми знаємо його сьогодні, є відносно недавнім винаходом. Ще в початку 20 століття в lingerie набагато більше цінувалася функціональність, ніж краса, чуттєвість і сексуальність. Ніхто, за винятком, можливо, танцівниць Мулен Руж і жінок деяких інших професій, не купував білизну, думаючи про те, що хтось буде на нього дивитися. До 1960 років головними в жіночій білизні були: гігієна, скромність і зручність. Ще однією властивістю, до середини минулого століття почали відходити в минуле (як виявилося, ненадовго) була здатність деяких видів lingerie візуально покращувати фігуру своєї господині.

Історія створення

У 16 столітті з’явився корсет, за допомогою якого талію можна було зменшити до 40-43 см. Незважаючи на його незручність, він залишався в моді до початку 20 століття, коли його замінив еластичний пояс-корсет, який також зменшував об’єм талії, але був значно зручніше. Проте з часом найпопулярнішими типами жіночої білизни стали бюстгальтери і трусики.

До цих точаться суперечки про те, що ж був винахідником бюстгальтера. Відомо, що першим його запатентував Генрі Лешер в 1859 році. Його дизайн більш-менш схожий на звичні нам бюстгальтери, хоча може бути важко повірити, що він створений для жінки. Бюстгальтер Лешера не був створений для підтримки грудей — скоріше, він повинен був вбирати піт і захищати груди. Винахід сучасного бюстгальтера зазвичай приписують Мері Фелпс Джейкоб. Вона отримала патент 12 лютого 1914, і в ньому теж нічого не говорилося про такий функції бюстгальтера, як підтримка грудей.

Згідно з іншою версією, творцем бюстгальтера є Ермінь Кадоль — вона представила свій винахід у 1889 році. Цікаво, що заснована нею компанія досі існує, однак на сайті компанії відсутні будь-які згадки про пані Кадоль.

10 січня 1876 Олівія П. Флінт у заяві на одержання патенту описувала винахід, підтримуюче жіночий бюст, розраховане, перш за все, на дам з великими грудьми. Вона писала, він цей елемент жіночої білизни може бути використаний замість корсета — по суті, вона описала бюстгальтер, який був не тільки першим, але і найбільш близьким до сучасним аналогам.

Інший поширений вид lingerie — жіночі трусики — ще у другій половині 20 століття розглядався виключно з точки зору функціональності. Проте з часом вони ставали все менше. Спочатку вони стали коротшими — тобто, вже не доходили майже до коліна, як раніше, але все одно залишалися мішкуватими і непривабливими на вигляд. У 1960 цю частину жіночої білизни стали робити більш-менш відверто сексуальній; з’явилися стринги (які, втім, ще кілька десятиліть вирішувалися носити далеко не всі жінки) та різні моделі трусиків, прикрашені різноманітними декоративними елементами. Але пройшло ще чимало часу, перш ніж жінки талі приділяти вибору lingerie не менше уваги, ніж вибору верхнього одягу.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.