Ліндакса — як правильно придушити відчуття голоду

загрузка...

Чинним компонентом препарату Линдакса є сибутрамін — речовина, яка сприяє зниженню ваги, надаючи вплив на нейротрансмітери. Нейротрансмітери — це хімічні речовини, які виробляються нервовими клітинами для передачі імпульсів іншим нервовим клітинам. Нейротрансмітери можуть прикріплятися до інших нервовим клітинам, або знову до тих же, з яких вони вийшли — цей процес називається зворотним захопленням. Сибутрамін блокує зворотне захоплення нейротрансмітерів допаміну, норадреналіну і серотоніну. Це змінює баланс нейротрансмітерів в нервових клітинах і впливає на їх функціонування і взаємодія.

У пацієнтів, що приймають Ліндакса, вага знижується в середньому на 5-10%. Крім того, у них нормалізуються рівні ліпідів, зокрема холестерину, в крові.

Ліндакса можна купити лише за рецептом лікаря. Вона продається в капсулах для перорального прийому. Прийом цього препарату призначають пацієнтам, індекс маси тіла яких перевищує 30 (або 27, якщо у них є такі фактори ризику, як цукровий діабет, підвищений рівень холестерину або гіпертензія).

Застосування

Ліндакса слід приймати один раз на день, краще всього — вранці. Терапію зазвичай починають з прийому 10 мг препарату на день, а через кілька тижнів доза підвищується до 15 мг. В ході випробувань вивчалася дія доз до 60 мг на день, але на практиці такі великі дози не виписуються.

Ліндакса можна приймати як разом з їжею, так і між прийомами їжі.

Взаємодія з іншими лікарськими препаратами

Сибутрамін перетвориться на свою активну форму в печінці. Це перетворення можуть інгібувати кетоконазол (Нізорал), циметидин (Tagamet) і еритроміцин (Erytab, Eryc, Ilosone), відповідно, прийом цих препаратів зменшує ефективність Ліндакса. Схожий ефект мають наступні медикаменти: арітроміцін (Biaxin), даназол (Danocrine), дилтіазем (Cardizem, Tiazac, Dilacor), флуконазол (Дифлюкан), флуоксетин (Прозак), ітраконазол (Споранокс), пропоксифен (дарвон), і верапаміл.

При одночасному прийомі препаратів класу селективних інгібіторів зворотного захоплення серотоніну (СИОЗС), наприклад, флуоксетину або пароксетину, та інгібіторів моноаміноксидази (МАО) у деяких пацієнтів спостерігається такий побічний ефект, як серотоніновий синдром. Його симптомами можуть бути: збудження, тривожність, запаморочення, сплутаність свідомості, підвищене потовиділення, дезорієнтація, болі в суглобах, блювання, жар, втрата координації, втрата свідомості, тремтіння, збільшення частоти серцевого ритму, тремор і слабкість. Як говорилося раніше, Ліндакса, як і СИОЗС, блокує зворотне захоплення серотоніну, тому її не можна приймати одночасно з інгібіторами МАО, а також протягом двох тижнів після закінчення прийому останніх. Через вірогідність виникнення схожого ефекту Ліндакса не рекомендується приймати разом з наступними препаратами, використовуваними для лікування мігрені: суматриптан (Imitrex), золмітриптан (Zomig) і дигідроерготамін, а також декстрометорфан, меперидин (Demerol), пентазоцин (Talwin) і фентаніл (Duragesic ) і літій.

Побічні ефекти

Більшість пацієнтів добре переносять Ліндакса. Проте існує ймовірність розвитку таких побічних ефектів, як запор, неможливість заснути, головні болі, сухість у роті, болі в животі, акне, висипання, біль у грудях, тривожність, болі в суглобах і / або спині, сонливість, нерегулярні і хворобливі менструації, кашель, м’язові болі, нудота, блювота, біль у шиї, нервозність, пальпітації, поколювання в кінцівках, болі в горлі, обструкція синуса.

Вкрай рідко у пацієнтів, що приймають Ліндакса, спостерігаються такі побічні ефекти, як депресія, психози, манії, суїцидальна поведінка, включаючи завершені спроби самогубства. Встановити прямий зв’язок між цими ефектами і прийманням Ліндакса не вдалося, але якщо у пацієнта спостерігаються будь-які симптоми поведінкових розладів, слід припинити прийом Ліндакса.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.