Лімфодренажний масаж — краса та здоров’я в одному флаконі

загрузка...

Усередині кожної людини є система, правильна робота якої допомагає підтримувати наше здоров’я — це лімфатична система. Без неї наші тіла перетворилися б один суцільний набряк через застій рідини в клітинах. Вплив лімфатичної системи на стан здоров’я дуже велике, але багато хто навіть не усвідомлюють, що незначні болі, знесилення, схильність простудним захворюванням та грипу можуть бути обумовлені поганою роботою лімфатичної системи та ослабленням імунної системи. Лімфодренажний масаж може поліпшити роботу лімфатичної системи, а значить, і всіх систем організму. Те, що поверхневі маніпуляції чинять такий глибокий вплив, може здатися дивом, однак тут задіяні лише природні механізми організму.

Показання

Лімфодренаж масаж — це складна методика, яка дозволяє поліпшити лимфоток, а значить, і поліпшити роботу імунної системи. Шкідливі речовини видаляються з тканин і потрапляють в лімфатичні вузли, де залишаються протягом деякого часу, не завдаючи шкоди організму. Було доведено, що збільшення лімфотоку стимулює вироблення лімфоцитів, що також сприяє поліпшенню роботи імунної системи.

Лімфодренажний масаж показаний людям, які страждають від браку енергії та / або ослабленої імунної системи. Він також корисний при роботі з пацієнтами, у яких є спортивні травми. Як правило, лімфодренажний масаж застосовується після того, як пройшла перша стадія запального процесу. Він допомагає очистити тканини організму від різних шкідливих речовин і сприяє усуненню набряків, які іноді виникають після глибокого масажу, нерідко застосованого при спортивних травмах. Застосування лімфодренажного масажу протягом курсу лікування допомагає прискорити процес регенерації тканин.

Однак, лімфодренажний масаж корисний не тільки при спортивних травмах; наприклад, він ефективний при лікуванні рубців. При збільшенні лімфотоку в області рубця, пошкоджені лімфатичні судини в цьому місці починають відновлюватися; крім того, активний лімфоток сприяє відтоку токсинів, в результаті чого рубці стає менш помітними.

Однак при лікуванні рубців важливо не викликати сильний приплив лімфи в сам рубець — це може призвести до формування колоїдів (скупчень колагенових волокон). Крім того, слід уникати деформації новоутвореної рубцевої тканини. Для цього фахівець з масажу, як правило, впливає на шкіру в сторону від шраму — ближче до лімфатичному вузла, дренуючого область, на якій утворився рубець.

Косметологи вже давно використовують лімфодренажний масаж для поліпшення якості шкіри, особливо на обличчі. Коли потік лімфи посилюється, він ніби омиває клітини, завдяки чому шкіра виглядає більш свіжої та живою.

Протипоказання

Для більшості людей лімфодренажний масаж є безпечним. Він робиться за допомогою легких дотиків (особливо в порівнянні, наприклад, зі спортивним масажем), і небезпека пошкодження тканин при цьому мінімальна. Однак існує кілька порушень, при яких лімфодренажний масаж протипоказаний. Найбільш поширеними протипоказаннями є: гостре запалення, злоякісні пухлини, тромбоз і важкі хвороби серця.

Гостре запалення часто буває викликано бактеріями, вірусами, отрутами або алергенами. Як правило, такі запалення супроводжуються хворобливими відчуттями в різних частинах організму, і підвищенням температури тіла. Лімфодренажний масаж буде сприяти проникненню цих речовин в канали лімфатичної системи перш, ніж організм зможе усунути їх за допомогою фагоцитозу. Коли гостра фаза запального процесу закінчиться, лімфодренажний масаж може бути, навпаки, корисний.

Злоякісні пухлини є протипоказанням для лімфодренажного масажу, так як ця процедура може викликати поширення раку.

При важких захворюваннях серця лімфодренажний масаж може збільшити навантаження на серце, таким чином, посиливши стан пацієнта.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.