Лікування зубів у дітей: застава здоровго майбутнього

загрузка...

Лікувати потрібно не тільки постійні, але й молочні зуби, так як передчасне видалення молочних зубів може призвести до того, що проміжки на місці видалених зубів можуть поступово зменшуватися, неправильно будуть розвиватися кістки щелеп, отчого порушиться прорізування постійних зубів.

Загальні принципи лікування карієсу у дітей

Карієс — це спочатку втрата мінеральних солей емаллю зуба (демінералізація), а потім руйнування твердих тканин зуба (емалі та дентину) з утворенням порожнини. При повному руйнуванні твердих тканин зуба відкривається доступ в порожнину зуба і починається спочатку запалення м’яких тканин зуба (пульпіт), а потім запалення може перейти не в’язку, утримуючу зуб у комірці (періодонтит). Починається карієс під впливом ферментів бактерій, що скупчуються на поверхні коронки. Карієс молочних зубів протікає особливо швидко і часто вражає відразу кілька зубів.

Лікування карієсу молочних зубів має свої особливості. І лікувати їх потрібно обов’язково, інакше постраждають постійні зуби, по-перше, тому, що зуби зрушаться, якщо каріозний зуб буде видалений, а по-друге, при глибокому карієсі молочних зубів можуть постраждати коронки постійних. Може також сформуватися неправильний прикус (змикання зубів), порушитися формування лицьового черепа, робота скронево-нижньощелепного суглоба, може розвинутися запалення околозубних тканин. Каріозні молочні зуби — це також постійне джерело інфекції в організмі дитини.

Багато що залежить і від харчування: дитина повинна менше вживати в їжу легкозасвоюваних вуглеводів, одержувати достатню кількість м’яса, риби, овочів, фруктів, каш, молочних продуктів. При цьому в раціоні завжди має бути присутня тверда їжа для зміцнення жувальних м’язів.

Лікування карієсу молочних зубів залежить від стадії процесу. Якщо карієс тільки починається, на коронки зуба з’являється пляма (стадія плями) білого або коричневого кольору. Коричневі плями можна не лікувати, так як вони говорять про те, що карієс зупинив свій розвиток. Білі плями — ознака швидкої втрати емаллю мінеральних солей. Для відновлення стану емалі призначають аплікації на коронку зуба з солями кальцію і фтору або процедури електрофорезу з цими ж розчинами. Призначають також кальцийсодержащие і фторовмісні зубні пасти для регулярного догляду за порожниною рота, обробляють каріозні плями фтористим лаком або фтористим гелем. Призначається також загальнозміцнюючу лікування (вітамінно-мінеральні комплекси, максимальне перебування на свіжому повітрі). Про те, наскільки ефективно лікування, говорить зменшення або повне зникнення каріозних плям.

Лікування карієсу при утворенні каріозних порожнин

Якщо карієс у стадії плями пляму не вдалося вилікувати, то він переходить у наступні стадії з формуванням каріозних порожнин. При поверхневому карієсі порожнина формується в межах емалі зуба. У цьому випадку порожнину просто ошліфовивается і поверхню емалі полірується. Одночасно призначається загальне лікування (мінералізація зуба, загальнозміцнюючу лікування).

При середньому карієсі каріозна порожнина поширюється за межі емалі та поглиблюється в дентин. У цьому випадку каріозна порожнина обробляється бором для того, щоб видалити уражені карієсом тканини. Сьогодні в дитячій стоматології для обробки каріозних порожнин часто використовується спеціальний лазер, який обробляє порожнину акуратно і безболісно. Після цього порожнина пломбується. Лікування проводиться зазвичай в один сеанс.

Наступний етап — глибокий карієс, при якому повністю руйнуються тверді тканини і відкривається доступ до пульпи зуба, багатої нервовими закінченнями і кровоносними судинами. Часто в порожнину потрапляє інфекція і починається запальний процес: спочатку пульпіт, а потім періодонтит.

При глибокому карієсі лікування більш складне. Якщо немає ознак пульпіту, то спочатку проводять обробку і розширення порожнини, після чого на тиждень накладають тимчасову пломбу. Якщо протягом цього часу зуб не болить, то тимчасову пломбу міняють на постійну. Якщо ж зуб болить, то спочатку лікують запальні процеси (пульпіту і періодонтиту), а потім вже пломбують зуб.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.