Лікування ясен: головне — своєчасність

Необхідною умовою ефективного лікування ясен є хороша гігієна порожнини рота . Засоби для полоскання рота запобігають розмноженню шкідливих бактерій, тому попросіть стоматолога порекомендувати вам підходящий засіб і пояснити, як часто його потрібно використовувати.

Основні правила гігієни порожнини рота

 • Чистіть зуби щіткою протягом двох-трьох хвилин двічі на день (вранці і перед сном).
 • При можливості використовуйте електричну зубну щітку.
 • Використовуйте зубну пасту, що містить фтор, якщо у водопровідній воді низький вміст фтору (фтор — це природний мінерал, ефективно захищає зуби від руйнування, яке поступово призводить до розвитку хвороб ясен)
 • Чистіть зуби зубною ниткою, принаймні, три рази на тиждень.
 • Не паліть.
 • Регулярно відвідуйте стоматолога (не менше одного разу кожні один-два роки, у разі потреби — частіше)
 • Засоби для полоскання рота

  Антисептичні засоби для полоскання рота, що містять хлоргексидин або гексетидин, продаються без рецепту в багатьох аптеках. Ведуться суперечки про те, чи є вони необхідними для людей зі здоровими яснами, але вони можуть бути дуже корисні при лікуванні різних захворювань ясен.

  Засоби, що містять хлоргексидин, не підходять вагітним і годуючим груддю жінкам. Крім того, при регулярному використанні він може викликати поява коричневих плям на зубах. Після чищення зубів і перед використанням антисептика для полоскання порожнини рота, потрібно ретельно прополоскати рот водою, оскільки деякі інгредієнти зубних паст можуть порушити дію антисептика.

  Антибіотики

  Метронідазол або амоксицилін — це антибіотики, які найбільш часто використовуються для лікування хвороб ясен. Зазвичай достатньо приймати їх протягом трьох днів.

  Амоксицилін протипоказаний людям з алергією на пеніцилін. Він також може порушити дію протизаплідних таблеток, тому під час курсу лікування амоксициліном і протягом семи днів після його закінчення, жінкам варто використовувати додаткові форми контрацепції.

  Метронідазол може вступати в реакцію зі спиртом, викликаючи сильне нездужання у пацієнта. Тому під час прийому метронідазолу і протягом 48 годин після закінчення курсу лікування слід утриматися від вживання спиртних напоїв.

  Метронідазол і амоксицилін можуть спричиняти такі побічні ефекти:

 • Нудота і загальне нездужання
 • Блювота
 • Діарея
 • Болезаспокійливі засоби

  Симптоми захворювань ясен часто рекомендується знімати за допомогою парацетамолу та ібупрофену. Вони продаються без рецепту, ефективно зменшують слабку і помірну біль і дискомфорт, і є відносно безпечними. Тим менш, вони не підходять абсолютно всім, тому уважно прочитайте інструкцію, перш ніж приймати їх.

  Аспірин також може допомогти впоратися з хворобами ясен, але його не слід давати дітям віком до 16 років.

  Рецептурні засоби для полоскання рота

  Для лікування деяких хвороб ясен лікар може виписати засоби для полоскання рота, що містять хлоргексидин або перекис водню. Засоби з хлоргексидином, що продаються без рецепта, є менш ефективними.

  Завжди читайте інструкцію, перш ніж використовувати засоби для полоскання рота — деякі їх типи потрібно розбавляти у воді. Як правило, ними потрібно користуватися два або три рази на день.

  Відмова від куріння

  Куріння є одним з факторів, пов’язаних з підвищеним ризиком розвитку хвороб ясен. При необхідності зверніться до фахівця, який зможе допомогти вам відмовитися від цієї звички.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.