Лікування хронічного циститу: подвійний удар

Лікування хронічного циститу припускає два абсолютно різних підходу . Перший — це лікування періодичних нападів циститу як звичайних випадків гострого циститу, за допомогою антибіотиків або засобів народної медицини. Другий підхід — це тривалий курс лікування, свого роду профілактика, знижує ризик повторної появи симптомів циститу.

Лікування хронічного циститу антибіотиками

У деяких випадках для запобігання появи симптомів циститу застосовується тривалий курс профілактичного лікування антибіотиками. Якщо тривалість курсу лікування гострого циститу таким препаратами становить всього кілька днів, то профілактичний курс при хронічному циститі може тривати до декількох місяців. Зазвичай в таких випадках рекомендується постійний прийом в дуже невеликих дозах або триметоприму, або нітрофурантоїну. А після появи перших ознак чергового нападу циститу вимагається короткий курс антибіотиків для придушення гострих симптомів — зазвичай його тривалість складає всього три дні.

Якщо симптоми циститу загострюються після статевого акту, для лікування хронічного циститу застосовуються так звані посткоїтальні антибіотики — препарати, які необхідно приймати протягом двох годин після статевого акту для запобігання циститу.

Самостійне лікування хронічного циститу

Дуже важливий аспект лікування хронічного циститу, як медикаментозного, так і самостійного — збільшення кількості вживаної рідини (води, натуральних фруктових, ягідних і овочевих соків). Чим більше рідини надходить в організм, тим частіше спорожняється сечовий міхур, що сприяє виведенню з організму токсинів і бактерій, що провокують хронічний цистит.

Незамінний помічник в Борба з хронічним циститом — журавлина, причому як у вигляді натурального соку, так і у формі таблеток (харчових добавок). Активні речовини, що містяться в журавлинною соку, допомагають запобігти епізодична поява симптомів хронічного циститу.

Якщо загострення хронічного циститу пов’язано з сексуальною активністю, рекомендується спорожняти сечовий міхур до і після статевого акту — таким чином з організму виводяться бактерії, під час статевого акту здатні проникнути по сечівнику в сечовий міхур і викликати інфекцію.

І при медикаментозному, і при самостійному лікуванні хронічного циститу для придушення неприємних відчуттів — печіння, ріжучої болі при сечовипусканні — показані стандартні болезаспокійливі препарати, що продаються в аптеках без рецепта лікаря. Найкраще для придушення симптомів хронічного циститу приймати болезаспокійливі з протизапальними властивостями (наприклад, ібупрофен або парацетамол).

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.