Лікування хронічної гонореї: під лабораторним контролем

У наше століття антибіотиків все частіше зустрічається хронічне безсимптомний перебіг статевих інфекцій, у тому числі і гонореї. Це є з одного боку наслідком ослаблення імунітету, а з іншого — самолікування. Самолікування стало справжнім бичем нашого часу, коли людина вважає, що не гірше лікаря зможе розібратися в правилах призначення антибактеріальних препаратів.

Основні принципи лікування хронічної гонореї

Хронічну гонорею вилікувати самостійно неможливо, так як основним принципом лікування цього захворювання є постійний лабораторний контроль, як в процесі лікування, так і після нього. Якщо цього не зробити, то гонокок в черговий раз сховається, а через деякий час дасть рецидив захворювання. Може бути й інший варіант розвитку подій: ніяких появ гонореї немає (безсимптомний перебіг), а чомусь розвинулося безпліддя. Для того щоб вилікувати таке безпліддя, потрібно «витягнути на поверхню» зачаївся гонокока і видалити його з організму його раз і назавжди.

Але виявлення однією гонореї мало, потрібно точно знати, що немає і інших статевих інфекцій, які чудово поєднуються з гонореєю. Особливо небезпечні хламідії і трихомонади, які ховаються в клітинах слизової оболонки хворих і ховаються за більш яскравими проявами гонореї.

Дуже важливий лікарський і лабораторний контроль излеченности. Для цього спостереження за хворим йде протягом ще двох-трьох місяців. Протягом цього часу «спрятавшиеся» гонококи намагаються виявити за допомогою різних штучних і природних провокацій. Природною провокацією є менструація у жінок, штучної — різні види подразнення слизової оболонки в осередках інфекції.

Під час курсу лікування гонореї потрібно пунктуально виконувати всі рекомендації лікаря: дотримуватися дієти (не їсти гострого, копченого, солоного, не вживати алкоголь), уникати важких фізичних навантажень і припинити на час статеве життя. Сам курс лікування складається з призначення антибіотиків, імуностимуляторів, загальнозміцнюючу терапії.

Антибактеріальна терапія

Перш, ніж призначати антибактеріальну терапію при млявому або безсимптомному перебігу захворювання призначаються провокації — спеціальні лікарські препарати, які провокують розвиток рецидиву захворювання. Після цього беруться на дослідження виділення зі статевих органів, виявляється збудник захворювання і його чутливість до антибіотиків. За результатами цього аналізу призначається антибактеріальне лікування. Якщо аналіз не поводити, то на фоні лікування антибіотиком, до якого гонокок не проявляє вираженої чутливості, черговий раз «замажутся» всі симптоми захворювання і гонокок знову сховається.

Якщо інфекція поєднана (гонококи плюс хламідії або гонококи плюс трихомонади) підбирається препарат, який діє відразу на обидва збудника інфекції. Якщо це неможливо (наприклад, якщо другий збудник трихомонада, на яку антибіотики не діють), то призначається кілька препаратів, які пригнічують життєдіяльність усіх виявлених збудників інфекції.

Імунотерапія

Однією антибактеріальної терапії для боротьби з хронічною гонореєю мало. Необхідно ще зміцнити захисні сили організму — імунітет, тобто як слід струсити організм, що викличе загострення захворювання (провокація). Імунотерапія гонококової інфекції ділиться на специфічну і неспецифічну.

Специфічна імунотерапія хронічної гонореї — це введення гонококової вакцини. Особливо показане введення вакцини при стертих і безсимптомних формах захворювання, а також при ускладнених формах, які найгірше піддаються лікуванню.

Вакцину звичайно вводять внутрішньом’язово, після чого починається загострення захворювання, яке проявляється посиленням виділень, хворобливе сечовипускання, сверблячкою в області статевих органів. Може підніматися температура, з’являтися головний біль і загальна слабкість. При загостренні захворювання гонококи «виходять зі свого укриття» і їх легше вбити антибіотиками.

Вводять вакцину зазвичай через один — два дні, всього на курс до восьми ін’єкцій. Але при вираженій загальної реакції організму (дуже висока температура, важкий стан) від вакцини відмовляються. Протипоказане введення вакцини також при важких захворюваннях серцево-судинної системи, високому артеріальному тиску, тяжких захворюваннях нирок і печінки з порушенням їх функції, будь-яких гострих захворюваннях, виснаженні (у тому числі від хронічних інфекцій, наприклад, на тлі туберкульозу), анемії, алергічних захворюваннях , менструації, вагітності.

Неспецифічна імунотерапія включає в себе такі препарати, як пірогенал, продігіозан, які так само, як і гонококова вакцина викликають загострення захворювання. Вони мають такі ж протипоказання, як гонококова вакцина.

Є й інші лікарські засоби, що стимулюють захисні сили організму. Призначається також загальнозміцнюючу лікування.

Лікування хронічної гонореї потрібно довірити лікаря.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.