Лікування хламідіозу — поодинці не впоратися

Хламідіоз — це дуже поширене захворювання, що передається статевим шляхом . У більшості заражених воно протікає безсимптомно, і люди дізнаються про нього, як правило, з результатів аналізу крові, зробленого з іншого приводу. Хламідіоз вражає чоловіків і жінок всіх вікових груп, але найбільш часто він зустрічається у молодих жінок.

Курс антибіотиків

Лікувати хламідіоз потрібно не тільки тим, у кого аналіз крові на це захворювання дав позитивний результат, але і їх сексуальним партнерам, а також новонародженим дітям, чиї матері були хворі хламідіозом під час пологів.

Найбільш поширеним способом лікування хламідіозу є прийом курсу антибіотиків. При правильному прийомі і своєчасному початку лікування вони в 95% випадків допомагають вилікувати це захворювання. У деяких випадках хламідіоз вдається вилікувати за допомогою однієї дози ліків, іноді курс лікування повинен тривати до двох тижнів. Найчастіше для лікування хламідіозу призначають такі препарати:

 • Азитроміцин (одинична доза)
 • Доксициклін (як правило, слід приймати по дві капсули щоденно протягом однієї або двох тижнів).
 • Значно рідше хламідіоз лікують за допомогою таких антибіотиків, як офлоксацин, амоксицилін і еритроміцин. Дуже важливо приймати антибіотики так довго, як рекомендував лікар. Антибіотики можуть послабити дію комбінованих протизаплідних засобів — як таблеток, так і пластирів. Якщо ви використовуєте ці методи контрацепції, поговоріть з лікарем про те, які додаткові засоби запобігання вагітності можна використовувати під час лікування. Втім, буде краще, якщо ви зовсім відмовитеся від сексу на той час, доки приймаєте антибіотики.

  Якщо у вас виявили хламідіоз під час вагітності, пройти лікування потрібно буде все одно. Азитроміцин, амоксицилін і еритроміцин є безпечними для майбутньої матері і плоду.

  Побічні ефекти лікування

  Побічними ефектами цих антибіотиків можуть бути біль у шлунку, діарея і загальне нездужання. Доксициклін, крім того, може викликати фотосензітівность — підвищену чутливість до сонячного світла.

  Вашому партнерові теж може знадобитися лікування, але ні в якому разі не давайте йому антибіотики, які виписав лікар вам. Один і той же препарат далеко не завжди підходить двом різним людям з однаковим діагнозом.

  Багато лікарів рекомендують через 3-12 тижнів після закінчення курсу лікування хламідіозу пройти додаткове медичне обстеження. У деяких випадках хламідіоз не вдається вилікувати за допомогою тільки одного курсу антибіотиків. Такі обстеження допомагають знизити ризик розвитку ускладнень і повторних інфекцій.

  Лікування в домашніх умовах

  В даний час немає жодного домашнього кошти, яке могло б вилікувати хламідіоз. Деякі з таких засобів можуть в кращому випадку стимулювати роботу імунної системи і уповільнити розвиток ускладнень. Однак у довгостроковій перспективі спроби лікувати хламідіоз самостійно можуть викликати ті ж наслідки, що і повна відсутність лікування. Зокрема, ускладненнями хламідіозу можуть бути запалення тазових органів, інфекція передміхурової залози, реактивний артрит і безпліддя.

  Профілактика зараження

  Для запобігання повторного зараження хламідіозом слід користуватися бар’єрними методами контрацепції при сексуальних контактах з партнерами, в здоров’ї яких ви не впевнені. Це єдиний справді надійний спосіб захиститися від хламідіозу та інших захворювань, що передаються статевим шляхом. Крім того, потрібно не рідше, ніж раз на півроку робити аналіз крові — це допоможе вам якомога раніше виявити хламідіоз та інші ЗПСШ і вчасно почати лікування.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.