Лікування варикозу: перевагу — консервативним методикам

загрузка...

При варикозі не завжди потрібне лікування — це порушення може протягом тривалого часу не викликати неприємних симптомів і не завдавати сильного дискомфорту. Вибір методу лікування залежить від загального стану здоров’я пацієнта, а також ступеня варикозу.

Лікування може бути необхідно для:

 • Полегшення симптомів — якщо варикоз викликає біль або дискомфорт;
 • Лікування ускладнень, таких як виразки на ногах, набряклість і дисколорація шкіри.
 • Варикоз також лікують по косметичних причин.
 • Компресійні панчохи

  Носіння компресійних панчіх відноситься до консервативних методів лікування варикозу. Такі панчохи покращують циркуляцію крові в ногах і полегшують деякі симптоми варикозу. Однак вони не усувають збільшені вени і не завжди захищають від появи нових варикозних вен. Крім того, компресійні панчохи слід носити постійно, а це може бути важко для багатьох людей.

  Лікування варикозу хірургічними методами

  Хірургічне лікування варикозу зазвичай призначається в тих випадках, коли з такими симптомами варикозу, як біль і важкість у ногах, не вдається впоратися за допомогою консервативних методів лікування.

  Операцію проводять під загальним наркозом; як правило, пацієнт може йти додому того ж дня. Іноді, особливо в тих випадках, коли операція проводиться на обох ногах, пацієнтові доводитися пробути в лікарні аж до ранку.

  В ході операції роблять два надрізи, кожен довжиною близько 5 см. Перший розріз роблять в паховій області — там, де починається варикозна вена; другий розріз зазвичай робить в області коліна або щиколотки. Верхня частина вени перев’язується, після чого вену видаляють через нижній розріз на нозі. Циркуляція крові в нозі через такої операції не страждає — потік крові перерозподіляється за залишеними венах.

  Операція може викликати біль, освіта синців, кровотеча. Більш серйозними ускладненнями можуть бути пошкодження нервів і тромбоз глибоких вен — вони, втім, зустрічаються рідко.

  Як правило, пацієнт може повернутися до роботи через одну-три тижні після операції. Багатьом пацієнтам протягом деякого часу доводиться носити компресійні панчохи.

  Склеротерапія

  Цей метод лікування підходить людям з легкими і помірними симптомами варикозу. У ході цієї процедури у вену вводять речовину, під впливом якого вена поступово закривається і перетворюється в рубцеву тканину. Результати склеротерапії стануть помітні протягом терміну від декількох тижнів до декількох місяців. У деяких випадках необхідно проходити склеротерапию кілька разів.

  Побічними ефектами склеротерапії можуть бути:

 • Утворення тромбів у венах;
 • Головні болі;
 • Болі в попереку;
 • дисколорація шкіри;
 • Непритомність;
 • Тимчасові проблеми із зором.
 • Радіочастотна абляція

  Цей вид лікування варикозу передбачає вплив радіочастот на венозні стінки. Прилад, що випромінює енергію, вводять через невеликий розріз, який зазвичай роблять трохи нижче коліна. Радіочастотна енергія руйнує венозні стінки, завдяки чому вони з’єднуються один з одним, вена блокується, а потік крові йде в інші, здорові вени.

  радіочастотна абляція проводять із застосуванням місцевої анестезії. Після процедури на шкірі можуть залишитися невеликі опіки, які дуже скоро пройдуть.

  Ендовенозное лазерне лікування

  Ендовенозное лазерне лікування проходить приблизно також, як радіочастотна абляція, але з використанням лазера. Лікар направляє лазер за допомогою ультразвукового пристрою, що дозволяє перекрити вену по всій довжині.

  Після процедури пацієнт може відчувати тяжкість і біль у ногах. В цілому ендовенозное лазерне лікування безпечно і його побічні ефекти, як правило, швидко проходять.

  Трансіллюмінаціонная флебектомія

  У ході цієї процедури на нозі роблять один або два невеликих розрізу; через них під шкіру вводять спеціальний прилад, що дозволяє побачити вени, які потрібно буде видалити. Трансіллюмінаціонная флебектомія проводиться під загальним або місцевим наркозом, може викликати незначні короткочасні побічні ефекти.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.