Лікування тромбофлебіту — допоможе ангіохірург

загрузка...

Якщо тромбофлебіт вражає вени, розташовані безпосередньо під поверхнею шкіри , лікар може порадити домашні методи лікування. Наприклад, рекомендується прикладати теплі компреси до уражених ділянок шкіри, під час відпочинку піднімати ноги якомога вище і приймати безрецептурні нестероїдні протизапальні препарати. Зазвичай стан таких пацієнтів покращується одну або два тижні потому.

Для лікування більш серйозних форм тромбофлебіту, включаючи тромбоз глибоких вен, можуть знадобитися наступні засоби:

Препарати, що розріджують кров

При тромбозі глибоких вен лікар може призначити ін’єкції препаратів, що розріджують кров (антикоагулянтів), наприклад, гепарину. Після лікування гепарином часто призначається курс прийому варфарину, щоб запобігти подальшому утворення нових згустків крові. Якщо вам виписали цей препарат, приймайте його, ретельно дотримуючись інструкцій. Варфарин — це потужний медикамент, який може викликати сильну кровотечу. Дабігатран — це новий і більш безпечний антикоагулянт.

Препарати, розсмоктуючі тромби, або тромболітичні засоби, наприклад, альтеплаза (Activase), використовуються для лікування обширного тромбозу глибоких вен. Якщо існує ризик легеневої емболії, тромболітичні засоби застосовують і при більш м’яких формах тромбофлебіту.

Підтримуючі панчохи і колготки допомагають запобігти повторній появі симптомів тромбофлебіту і ускладнення тромбозу глибоких вен.

Фільтр

У деяких випадках, особливо якщо пацієнтка не може приймати антикоагулянти, їй може бути призначена процедура, в ході якої в головну вену черевній порожнині вставляють фільтр, який не дасть згустків крові проникнути в легені. Як правило, після цієї процедури пацієнтці не потрібно залишатися в лікарні.

Видалення варикозних вен

Якщо варикозні вени викликають сильний біль а також при рекуррентном тромбофлебіті методом лікування може бути обрана видалення варикозних вен. У ході цієї процедури вени видаляють через невеликі надрізи. Операція не робить негативного впливу на циркуляцію крові в нозі, так як вени, розташовані глибше, візьмуть на себе роботу віддалених вен. Операцію з видалення вен можна провести і з косметичних причин. Після цього зазвичай рекомендується носити підтримуючі панчохи або колготки.

Видалення тромбів

У деяких випадках хірургічна операція необхідна, щоб видалити згустки крові, або тромби, які блокують вени в області тазу або в черевній порожнині. Альтернативної такої операції може бути ангіопластика: у вену вводять стент — металеву чи пластикову конструкцію циліндричної форми, завдяки чому циркуляція крові в вені поновлюється. Після операції буває необхідно продовжувати прийом антикоагулянтів, наприклад, ацетилсаліцилової кислоти.

Прихильники альтернативної медицини для лікування тромбофлебіту використовують гірудотерапію.

Щоб запобігти рецидивам тромбофлебіту, рекомендується, в першу чергу вести активний спосіб життя. Інтенсивні фізичні навантаження можуть принести шкоду, однак регулярні помірні тренування необхідні. Не рекомендується стояти або сидіти протягом тривалого часу.

Зміни в раціоні допоможуть вилікувати легкі форми тромбофлебіту і запобігти рецидивам. Вживайте в їжу часник (це один з найбільш потужних природних антикоагулянтів), імбир, лимон, геркулес, малина, чорниця. З раціону слід виключити продукти, що сприяють утворенню тромбів — насамперед, це жирне м’ясо, сосиски, ковбаси, напівфабрикати і фастфуд. Крім того, куріння і алкоголь, зловживання сіль і гормональні протизаплідні збільшують ризик утворення тромбів.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.