Лікування суглобів — який з методів найбільш ефективний?

загрузка...

Щоб уникнути болю і пошкодження суглобів, почніть контролювати хворобу як можна раніше. Якщо вам поставили діагноз «ревматоїдний артрит», перші два роки лікування слідуйте цим загальним вказівкам. Організм кожної людини унікальний, тому обговоріть з лікарем, чи підійде вам ця послідовність.

Як діяти

При перших симптомах. Запишіться до терапевта для постановки діагнозу. Для визначення пошкодження суглобів використовується рентген або МРТ. Прогноз визначається в залежності від віку, результатів аналізів, наявності інших ревматоїдних захворювань, ушкоджень легень, серця, селезінки або судин.

Протягом двох місяців. Зазвичай першим засобом, призначеним при ревматичному артриті, є метотрексат. Його дія стає помітним протягом одного-двох місяців, тому в перший час ви можете також використовувати нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ) або болезаспокійливі, поки метотрексат не почне діяти.

Протягом шести місяців. Якщо метотрексат не діє, лікар може призначити іншу протиревматичний засіб або додати біологічний агент. Аналіз функції печінки слід проводити раз на один-два місяці, якщо ви приймаєте Арава, метотрексат або Ремикейд, періодично, якщо вам прописали циклоспорин, раз на рік, якщо ви приймаєте саліцилати або інші НПЗЗ.

Через рік. Якщо аналізи та обстеження показують, що хвороба прогресує, спостерігаються пошкодження суглобів, лікар може призначити вам більш сильні препарати.

Через два роки. При кожному прийомі у лікаря слід оцінювати розвиток хвороби. Обговорюйте ефективність лікування і будь-які проблеми зі здоров’ям з професіоналом.

Завжди. Незалежно від періоду лікування стежте за станом здоров’я. Корисно отримати якомога більше інформації про своє захворювання, регулярно робити вправи, скинути вагу, якщо це необхідно, залишатися соціально активним і захищати суглоби.

Ліки від ревматоїдного артриту

Для лікування ревматоїдного артриту використовується багато ліків. Деякі з них полегшують симптоми захворювання, інші покликані сповільнити або зупинити перебіг хвороби і перешкоджати пошкоджень суглобів. Більшість ліків відносяться до однієї з наступних категорій.

НПЗЗ — нестероїдні протизапальні засоби (або НПЗП — нестероїдні протизапальні препарати) — це більше десятка різних ліків (деякі продаються вільно, інші — тільки за рецептом), які використовуються для зменшення болю і запалення при артриті. Серед НПЗЗ такі ліки, як ібупрофен (Адвіл, Нурофен), кетопрофен (Кетонал, Фламакс) і напроксен (Алів). Якщо у вас була чи ймовірна виразка шлунка, лікар може прописати целекоксиб (Целебрекс), який менш шкідливий для шлунка.

Кортикостероїди — Кортикостероїдні препарати, включаючи преднізон, преднізолон і метилпреднізолон, — це потужні та сильнодіючі протизапальні препарати. При ревматоїдному артриті вони можуть використовуватися, щоб контролювати можливі пошкодження в результаті запалення на початковому етапі лікування, поки не почнуть діяти НПЗЗ та БПВП. Через можливі побічні ефекти лікарі намагаються призначати кортикостероїди в мінімальних дозах і короткочасно.

БПВП — Базисні протизапальні препарати діють повільно, але дійсно впливають на перебіг хвороби. В останні роки найпопулярнішим з подібних ліків є метотрексан. Однак у цій категорії є й інші препарати, наприклад, гідроксихлорохін (Плаквеніл), сульфасалазин, лефлуномід (Арава) і азатіоприн (імуран). Лікарі намагаються призначати БПВП якомога швидше після постановки діагнозу, так як це може допомогти уникнути незворотних ушкоджень суглобів.

Біологічні агенти — Це новітні засоби. Для лікування ревматоїдного артриту схвалено шість подібних засобів — абатацепт (Оренсе), адалімумаб (Хуміра), анакінри (Кинерет), етанрецепт (Енбрел), инфликсимаб (Ремикейд) і ритуксимаб (Рітуксан). Кожен з цих препаратів блокує окремий етап запального процесу. Хуміра, Енбрел і Ремикейд блокують цитокін, який має назву ТНФ-альфа. Кинерет блокує інтерлейкін-1. Оренсе блокує активацію Т-клітин. Рітуксан блокує B-клітини. Так як ці препарати спрямовані на окремі етапи процесу, вони не пригнічують весь імунна відповідь, як деякі інші препарати для лікування ревматоїдного артриту. У багатьох людей біологічні агенти можуть уповільнити або зупинити розвиток хвороби, навіть якщо інші ліки їм не допомагали.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.