Лікування стовбуровими клітинами — диво можливе?

Стовбурові клітини — воістину унікальне явище: ці клітини, присутні в певній кількості у всіх тканинах людського організму, здатні замінювати будь-які інші клітини. Хоча з точки зору будови стовбурові клітини нічим не відрізняються від будь-яких інших, особливість їх у тому, що стовбурові клітини є неспеціалізованими — і тому універсальними, вони можуть замінювати «вийшли з ладу» клітини тканин і органів при будь-яких захворюваннях. Фактично стовбурові клітини — це своєрідний інструмент природного процесу відновлення організму, от тільки з віком їх кількість зменшується і, відповідно, погіршується здатність організму до самовідновлення.

Витяг стовбурових клітин

У якості «донорського матеріалу» для вилучення стовбурових клітин можуть використовуватися будь-які тканини й органи організму дорослої людини: стволові клітини присутні в м’язовій і жировій тканинах, кістковому мозку і так далі. Раніше для лікування деяких захворювань використовувалися так звані ембріональні стовбурові клітини — тобто клітини, витягнуті з ембріонального матеріалу, однак сьогодні застосовуються, в основному, соматичні клітини — тобто стовбурові клітини дорослого організму. Крім того, існує методика вирощування стволових клітин з наступним введенням їх ззовні.

Основними «донорськими матеріалами» вважаються жирова тканина і кістковий мозок. Історично склалося так, що до недавнього часу кістковий мозок вважався основним джерелом стовбурових клітин — просто тому, що вперше стовбурові клітини були виявлені саме при вивченні кісткового мозку. Сьогодні ж стовбурові клітини, витягнуті з кісткового мозку, застосовуються, в основному, для лікування захворювань крові або кісток. Жирова тканина, між тим, вважається найперспективнішим джерелом стовбурових клітин, оскільки витягати з жирової тканини такі клітини набагато безпечніше і простіше, ніж з кісткового мозку. Невелика кількість «донорського» матеріалу збирається під місцевим наркозом і служить для вирощування нових стовбурових клітин, повністю сумісних з організмом людини. Процес вирощування стовбурових клітин займає один-два місяці, а потім отримані стовбурові клітини вводяться в кров.

Специфіка лікування стовбуровими клітинами

Застосовуватися стовбурові клітини можуть для лікування практично всіх захворювань, за винятком самих важких — типу онкологічних захворювань, СНІДу або гепатиту С. Слід зазначити, що лікування стовбуровими клітинами — відносно нова і маловивчена методика, достатній клінічний досвід використання такого методу лікування певних захворювань накопичений тільки в США і деяких країнах Західної Європи.

Загалом лікування стовбуровими клітинами може виявитися корисним при самих різних захворюваннях, причому особливо ефективна така методика в зрілому віці — оскільки з віком кількість стволових клітин в організмі людини природним чином зменшується. Сфера застосування стовбурових клітин обширна, вони можуть застосовуватися для лікування захворювань практично всіх органів і систем організму. Стовбурові клітини можуть застосовуватися для лікування або профілактики наступних захворювань:

 • Діабет другого типу (плюс профілактика наслідків порушення рівня цукру в крові)
 • Шкірні захворювання — дерматит, псоріаз
 • Нервово-м’язові захворювання, в тому числі дитячий церебральний параліч
 • Вікові захворювання: хвороба Альцгеймера, хвороба Паркінсона
 • Захворювання опорно-рухового апарату: остеохондроз, артрит, артроз
 • Невралгії різної специфіки
 • Захворювання серцево-судинної системи, у тому числі ішемічна хвороба серця (також лікування стовбуровими клітинами може застосовуватися як відновлювальна терапія при перенесеному інфаркті і в якості профілактики інфаркту)
 • Купірування наслідки інсультів
 • Аутоімунні захворювання
 • Універсальна природа стовбурових клітин, специфічний механізм їх дії дозволяє використовувати стовбурові клітини для лікування практично всіх захворювань, за винятком поодиноких випадків. Важливо й те, що стовбурові клітини дозволяють зміцнити загальний стан здоров’я, поліпшити функцію імунної системи.

  Тетяна Смирнова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.