Лікування при алергії на цвіль: методи та нюанси

Симптоми цієї алергії проявляються, коли ви вдихаєте спори цвілі, які можуть бути в підвалі, на зіпсованих продуктах і у вологому повітрі. Серед симптомів алергії на цвіль: сверблячі очі, нежить, кашель і закладений ніс. У деяких людей разом з алергічною реакцією на пил загострюється астма.

Ліки

При алергії на цвіль рекомендують приймати кортикостероїди — вони знімають запалення дихальних шляхів. Антигістаміни допомагають при алергічному нежиті і свербінні, а Протинабрякові препарати зменшують набряки в носі. Всі ці препарати доступні як в таблетках, так і у вигляді спрею.

Інші способи лікування

Деяким можуть допомогти уколи від алергії. Однак часто при алергії на цвіль вони діють не так ефективно, як проти інших типів алергії.

Промивання носа соляним розчином — дієвий і простий спосіб впоратися з симптомами алергії на цвіль. У розчин можна також додати трохи соди.

Діагностика алергії на цвіль

Якщо у вас чи у вашої дитини алергія на цвіль, ймовірно, симптоми проявляються круглий рік. У ході тесту на алергію на шкіру наносять трохи цвілі, а потім спостерігають реакцію. Іноді також беруть кров на аналіз.

Уникайте цвілі

Медикаменти полегшать симптоми, але найбільш ефективно для вас — обмежити кількість цвілі навколо вас. Наприклад, вам потрібно триматися подалі від таких продуктів, як сметана, сир і мариновані овочі. Намагайтеся підтримувати в будинку низьку вологість.

Ризики і побічні ефекти

Побічним ефектом кортикостероїдів буває кровотеча з носа. Деякі антигістаміни викликають сонливість, а надмірне використання протинабрякові засоби іноді призводить до того, що ніс закладає ще сильніше.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.