Лікування поліартриту — приготуйтеся до тривалої боротьби

загрузка...

Поліартрит — це різновид артриту, при якому хворобою порушено більше чотирьох — п’яти суглобів. Він часто пов’язаний з аутоімунними порушеннями. Поліартрит вражає людей будь-якого віку і статі.

Для лікування поліартриту найчастіше використовуються наступні медикаменти:

 • Нестероїдні протизапальні препарати
 • НПЗП зменшують запалення, блокуючи активність простагландинів, речовин, які відіграють важливу роль у запальних процесах. Вони також знімають слабку і помірну біль. НВПВ діють швидко і, як правило, дають менше побічних ефектів, ніж деякі більш сильні і більш токсичні препарати, що застосовуються для лікування поліартриту. Однак у деяких випадках прийом НПЗП викликає розлад травлення й утворення виразок.

 • Кортикостероїди
 • Кортикостероїдні препарати знімають запалення, пригнічуючи реакції імунної системи. Оскільки часто поліартрит буває викликаний аутоімунними розладами, такими як системний вовчак, кортикостероїди використовуються для придушення імунної відповіді, яким супроводжуються такі порушення. Часто кортикостероїди бувають першими препаратами, які виписують пацієнтам з такими захворюваннями. Щоб запобігти стероїд-індукований остеопороз, рекомендується приймати, наприклад, бісфосфонати — вони сприяють профілактиці зменшення кісткової маси. Кортикостероїди часто допомагають полегшити біль та інші симптоми значно швидше, ніж багато інших препаратів.

 • Базисні протиревматичні препарати, що модифікують перебіг хвороби (БПРП)
 • БПРП можуть змінювати перебіг багатьох захворювань, що викликають поліартрит. Оскільки вони починають діяти через 6-8 тижнів після початку прийому, протягом це терміну часто призначається одночасний прийом кортикостероїдів та НПЗП. БПРП, як і кортикостероїди, досягають лікувального ефекту, пригнічуючи імунну систему. Для лікування поліартриту часто використовується метотрексат — той самий препарат, який іноді застосовують для хіміотерапії хворих на рак, тільки в значно більших дозах. Метотрексат може викликати пошкодження печінки, тому під час його прийому потрібно регулярно робити аналіз крові пацієнта, щоб якомога раніше виявити цей та інші можливі побічні ефекти. Іншими БПРП, використовуваними для лікування поліартриту, є

  сульфасалазин і гідроксихлорохін. Останній є протималярійних препаратом. Приблизно в одному випадку з 40000 він викликає серйозні пошкодження очей.

 • Анти-ФНП препарати
 • Фактор некрозу пухлини викликає запалення при багатьох різновидах артриту і поліартриту. Медикаменти, які блокують фактор некрозу пухлини, називаються анти-ФНП препаратами. Серед найбільш часто використовуваних анти-ФНП такі препарати, як етанерцепта, инфликсимаб і адалімумаб. Їх вводять шляхом внутрішньовенних або підшкірних ін’єкцій. Прийом анти-ФНП може викликати жар, озноб, болі в м’язах і суглобах, головні болі, підвищену схильність до інфекцій і інші побічні ефекти.

 • Фізіотерапія при поліартриті
 • Фізіотерапія допомагає хворим поліартритом зменшити біль, пухлини і запалення в суглобах. Такі методи, як магнітна терапія, ультразвук, парафін, озокеритолікування, кріотерапія застосовуються одночасно з медикаментозною терапією. Вони допомагають відновити приплив крові до ушкоджених суглобів, нормалізувати обмін речовин і сповільнити процес зменшення кісткової маси.

  Лікування поліартриту має бути постійним, так як повністю зупинити цю хворобу неможливо. Завдяки безперервному лікуванню пацієнт може надовго зберегти якість життя, звичний рівень активності і хороше самопочуття.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.