Лікування подагри — допоможе спеціальна дієта

загрузка...

Подагра — це ревматичне захворювання, яке зазвичай вражає один суглоб одноразово. Найбільш часто воно виникає на великих пальцях у чоловіків середнього віку — пальці опухають, здобувають червонуватий відтінок, болять. Біль при подагрі може бути такою, що припадає зробити над собою зусилля навіть для того, щоб просто перетнути кімнату. У жінок подагра зустрічається — співвідношень хворих на подагру чоловіків і жінок складає приблизно 10 до 1.

Причини

Причиною подагри є відкладення кристалів урати натрію (сечової кислоти) в суглобах. Сечова кислота є побічних продуктом обміну речовин. У нормі вона виводиться разом із сечею, але у пацієнтів зі схильністю до розвитку подагри вона акумулюється в крові. У деяких з них концентрація сечової кислоти в крові настільки велика, що її частина осідає на суглобах і, іноді, на шкіру (в останньому випадку можуть з’явитися, наприклад, жовті цятки на козелка вуха).

Існує два різновиди подагри.

Первинна подагра

Первинна подагра, або гіперурикемія, характеризується підвищеним рівнем сечової кислоти в крові. Зазвичай це викликано спадковими аномаліями в організмі, в результаті які нуклеїнова кислота перетворюється в сечову. У цьому випадку організм не може виводити сечову кислоту досить швидко навіть при нормальних умовах.

Вторинна подагра

Як правило, вторинну подагру викликає якесь інше захворювання, або прийом певних медикаментів (наприклад, сечогінних засобів або похідних ацетилсаліцилової кислоти, включаючи аспірин). При цьому в організмі виробляється стільки сечової кислоти, що нирки не можуть з нею впоратися.

Лікування

Лікування пацієнтів, хворих на подагру, переслідує дві основні мети:

 • Полегшення симптомів
 • Запобігання подальших нападів подагри
 • Полегшення симптомів подагри

  Під час нападу подагри потрібно якомога більше відпочивати, піднімаючи вище уражену кінцівку і уникаючи її випадкових пошкоджень.

  Щоб полегшити симптоми, можна спробувати охолодити уражені суглоб, приклавши до нього лід. Замість льоду можна використовувати пакет із замороженими продуктами харчування або рушник, змочений холодною водою.

  Холодний компрес потрібно тримати не менше двадцяти хвилин. Більш тривалий контакт шкіри з льодом може бути шкідливий для кровоносних судин.

  Для полегшення симптомів подагри часто рекомендується приймати нестероїдні протизапальні препарати, наприклад, диклофенак, індометацин та напроксен. Вони досить ефективно знімають біль і запалення. Пацієнтам, у яких раніше була подагра, рекомендується мати ці препарати в домашній аптечці на випадок нового нападу. Їх потрібно приймати протягом усього нападу і протягом сорока восьми годин після його закінчення.

  нестероїдних протизапальних препаратів слід уникати людям зі зниженою функцією нирок. Ті, у кого були проблеми з травленням, виразки шлунка або внутрішні кровотечі, можуть приймати їх тільки під наглядом лікаря.

  Колхіцин

  При неможливості або небажанні пацієнта приймати нестероїдні протизапальні препарати, або якщо вони виявляються неефективні в конкретному випадку, можна використовувати колхіцин. Він зменшує запалення, взаємодіючи з кристалами сечової кислоти. Хоча колхіцин є дієвим засобом проти подагри, його застосовують все рідше через велику вірогідність розвитку таких побічних ефектів, як нудота, блювання і болі в животі. При перевищенні дози кохіцін викликає сильне отруєння.

  Кортикостероїди

  Медикаменти цього типу застосовуються для лікування серйозних випадків подагри, симптоми якої не піддаються перерахованим вище ліків. Кортикостероїди дають швидке полегшення, однак їх рідко використовують для тривалого лікування, так як вони викликають безліч побічних ефектів. У тому числі:

 • Збільшення ваги
 • Застій рідини в організмі
 • Остеопороз (стоншення кісткової тканини)
 • М’язова слабкість
 • Потоншення шкіри
 • Крім того, кортикостероїди можуть викликати погіршення симптомів діабету та глаукоми.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.