Лікування пародонтозу: голлівудські посмішки не рідшають!

загрузка...

Існує кілька способів для лікування пародонтозу, які використовуються в залежності від ступеня тяжкості захворювання. Основною метою лікування пародонтозу є очищення утворився між зубами і яснами простору від бактерій і запобігання подальшому розвитку захворювання. Лікування проводить лікар, але воно не буде успішним, якщо пацієнт не стане належним чином доглядати за своїми зубами.

Нехірургічні методи лікування

На ранніх стадіях пародонтоз можна лікувати за допомогою мінімально інвазивних процедур, у тому числі:

 • Професійне чищення зубів, в ході якої з поверхні зубів видаляють зубний камінь і бактерії. Вона може здійснюватися за допомогою спеціальних інструментів або ультразвукових пристроїв.
 • Вирівнювання коренів зубів. Ця процедура перешкоджає подальшому утворенню зубного каменю.
 • Антибіотики. Використання антибіотиків для лікування пародонтозу залишається дискусійним. Стоматолог може рекомендувати прийом місцевих або оральних антибіотиків для лікування бактеріальної інфекції. Найчастіше використовуються антибіотики для місцевого застосування, наприклад, засоби для полоскання рота або гелі, що містять антибіотичні речовини.
 • Хірургічні методи лікування

  Якщо пародонтоз не піддається лікуванню консервативними методами, можуть бути використані хірургічні методи.

  Як правило, при лікуванні пародонтозу застосовуються так звані клаптеві операції, які проводяться під місцевим наркозом. В ході операції лікар робить маленькі розрізи на яснах, так, щоб частина тканини можна було зрушити в бік, і оголити коріння для більш ефективної чистки та вирівнювання. Так як пародонтоз нерідко призводить до руйнування кісткової тканини, під час операції може бути проведена процедура по зміцненню кістки, що знаходиться під яснами. Вся операція зазвичай займає від одного до трьох годин.

  При руйнуванні ясен в результаті пародонтозу може знадобитися заміщення пошкодженої тканини. Для цього зазвичай використовують невеликий фрагмент тканини неба.

  Якщо в результаті захворювання сталося руйнування кісткової тканини в області кореня зуба, використовуються різні техніки по відновленню кістки. Наприклад, стоматолог може помістити штучну біологічно сумісну тканину між залишилася кісткою і зубом; це дозволяє кістки поступово відновитися. Іноді використовується спеціальний гель, який наносять на корінь хворого зуба. До складу цього гелю входять ті ж протеїни, що містяться в зубній емалі; вони активно стимулюють ріст здорової кісткової тканини.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.