Лікування панкреатиту — що робити, коли не сил терпіти біль?

загрузка...

Для лікування панкреатиту зазвичай потрібна госпіталізація. Після того, як лікарям вдасться стабілізувати стан хворого, вони приступають до лікування основного порушення, що викликав панкреатит.

Госпіталізація і стабілізація стану

Іноді пацієнтам, хворим панкреатитом, лікар пропонує лягти в лікарню за результатами медичного обстеження. Правильний догляд дозволить контролювати запальні процеси і значно поліпшити стан пацієнта. Для цього застосовуються:

 • Голодування. Протягом декількох днів (зазвичай 1-2 дні) пацієнту не дають їжі, щоб підшлункова залоза могла відновитися. Коли запальний процес вдається взяти під контроль, можна почати давати прозорі рідини (переважно чай, деякі соки та бульйони). Поступово пацієнта переводять на нормальну дієту, починаючи з дуже легкої і рідкої їжі. Якщо на якомусь етапі симптоми панкреатиту повертаються, з’являються сильні болі під час або після прийому їжі, може бути призначене годування через крапельницю.
 • Знеболюючі. Одним із симптомів панкреатиту є дуже сильний біль, яку деякі пацієнти описують як нестерпну. Тому хворим може знадобитися прийом сильних анальгетиків.
 • Внутрішньовенні поживні рідини. Оскільки організму необхідна енергія, щоб відновитися після нападу панкреатиту, пацієнта годують шляхом внутрішньовенного введення рідин — насамперед води, щоб не допустити зневоднення і виснаження.
 • Тривалість перебування в лікарні залежить від початкового стану пацієнта. Хтось відновлюється всього за кілька днів, а деяким пацієнтам доводиться пробути в лікарні не менше тижня.

  Лікування основної причини панкреатиту

  Даний етап лікування починається, коли стан пацієнта нормалізувався. Як саме він буде проходити, залежить від того, чим був викликаний панкреатит. Зокрема, може знадобитися використання наступних методів лікування:

 • Процедура для видалення обструкції жовчних проток. Причиною панкреатиту можуть бути звужені чи заблоковані жовчні протоки; в цьому випадку лікарям потрібно розширити їх або усунути перешкоди для переміщення рідин. У ході процедури, яка називається ендоскопічна ретроградна холангіопанкреатографія (ЕРХПГ) підшлункову залозу і жовчні протоки обстежують за допомогою тонкої трубки з камерою на кінці. Її вводять через горло; лікарі вивчають зображення, що з’являється на моніторі, що дозволяє їм виявити структурні порушення та усунути їх.
 • Операція на жовчному міхурі. Якщо причина панкреатиту — камені в жовчному міхурі, можливо, знадобиться провести холецистектомію, або видалення жовчного міхура. Ця операція проводиться, коли інші методи лікування не допомагають або їх використання з якоїсь причини неможливо.
 • Хірургічна операція на підшлунковій залозі іноді потрібно, щоб вивести рідину з підшлункової залози або видалити уражені тканини.
 • Лікування алкогольної залежності. Регулярне зловживання алкоголем може, врешті-решт, призвести до розвитку панкреатиту. Якщо алкоголізм є основним захворюванням у пацієнта, лікар може порекомендувати йому пройти лікувальний курс для боротьби із залежністю. Якщо пацієнт не припинить пити, у нього можуть розвинутися дуже серйозні ускладнення. Тим не менш, практика показує, що позбутися алкогольної залежності вдається далеко не всім пацієнтам.
 • Для запобігання рецидивам панкреатиту пацієнтам потрібно змінити свій режим харчування — віддавати перевагу нежирної і здорову їжу, відмовитися від алкоголю, а також від продуктів, в яких багато солі і спецій. Для поліпшення травлення може бути рекомендований прийом особливих ферментів. Перед тим як починати приймати будь-які добавки, пацієнтам потрібно консультуватися з лікарем — завжди існує ймовірність, що той чи інший препарат викличе нове загострення панкреатиту.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.