Лікування молочних зубів: обов’язково і необхідно

Молочні зуби, також як і постійні, схильні до різних захворювань, включаючи карієс. Причиною руйнування молочних зубів часто стає звичка малюка засинати з пляшкою в роті. Будь знаходиться в ній рідину, окрім води, при тривалому контакті з зубами, може руйнувати зубну емаль. Крім того, матеріал з якого зроблена одягається на пляшечку соска, також може чинити негативний вплив на зубну емаль.

Профілактика

Як відомо, кращим лікуванням є профілактика, тому батькам необхідно вжити всі заходи для захисту зубів дитини. Для цього не давайте йому спати з пляшкою, після годування чистите його ясна шматком чистої тканини, і з самого початку життя привчайте його до здорової їжі. Якщо дитина вже дуже звик до пляшечки і не хоче засинати без неї, відучувати його поступово.

Лікування

Якщо ж запобігти карієс молочних зубів не вдалося, вибір методу лікування здійснюватиметься в залежності від того, наскільки сильно пошкоджені зуби. При виявленні карієсу на ранніх стадіях руйнування є оборотним; як правило, для лікування використовується фтор і, крім того, рекомендується внести зміни в раціон дитини.

У разі якщо карієс молочних зубів викликав більш значні пошкодження, рекомендується установка коронок. Пломбування молочних зубів визнано малоефективним, тому що з ним пов’язаний підвищений ризик поширення карієсу на інші зуби.

Якщо карієс уразив пульпу молочного зуба, необхідно більш складне лікування, в тому числі, видалення пульпи. Якщо цього не зробити, може розвинутися інфекція, через яку буде порушений розвиток постійних зубів.

Часто батьки вважають, що лікування молочних зубів не є необхідним, так як скоро все одно виростуть нові зуби. Насправді молочні зуби необхідні для нормального розвитку щелепи, а для гарного росту постійних зубів молочні зуби повинні бути здоровими. Не слід боятися, що відвідування стоматолога в ранньому віці виявиться сильним стресом для дитини. Сучасні технології дозволяють лікувати зуби практично без болю, а дитячі стоматологи знають, як заспокоїти дитину. Перед візитом до стоматолога не розповідайте маляті страшні історії про зубних лікарів зі свого дитинства (якщо такі були), і дитина перенесе лікування без особливих переживань.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.