Лікування молочниці у чоловіків: не можна відкладати на потім

загрузка...

Молочниця у чоловіків зустрічається набагато рідше , ніж у жінок — грибки роду Candida гірше приживаються на чоловічих статевих органах. Але якщо таке захворювання все ж почалося, то це тривожна ознака, який говорить про те, що з якоїсь причини страждають захисні сили організму — імунітет.

Як правильно лікувати молочницю у чоловіків

Завжди починати потрібно з обстеження, навіть якщо молочниця незначна і виникла вперше. Це необхідно тому, що чоловік не може бути впевнений у тому, що це саме молочниця і що вона не поєднується з якоюсь іншою інфекцією, наприклад, бактеріального походження. Справа в тому, що при молочниці у чоловіків завжди відбувається зниження імунітету — здоровий чоловік молочницею не захворіє, навіть якщо вона є у його статевої партнерки. Але при зниженні імунітету активізується не тільки грибкова мікрофлора, але і бактеріальна — все стрептококи, стафілококи, кишкові палички, які постійно мешкають на поверхні статевих органів, не викликаючи захворювання, починають активно розмножуватися і проникати в слизову оболонку, викликаючи запальний процес. Тому попереднє лабораторне дослідження необхідно, адже від його результатів залежатиме лікування — воно буде або тільки протигрибковим, або комбінованим (протигрибковим і протибактеріальної).

Якщо молочниця протікає тривало і важко, то обстеження потрібно пройти повністю (починати краще з уролога) і з’ясувати, чому так знизився імунітет. І тільки за результатами такого обстеження буде призначено лікування.

Загальне лікування

Загальне лікування молочниці у чоловіків може проводитися по-різному, це залежить від результатів обстеження та характеру перебігу молочниці. Якщо молочниця виникла після якогось незначного захворювання або застуди і протікає легко, спеціальне дослідження імунітету можна не проводити. Як загальнозміцнюючий лікування призначаються вітамінно-мінеральні комплекси, гартують процедури, натуральні стимулятори імунітету рослинного походження (іммунал, настоянка лимонника, женьшеню, елеутерококу і так далі).

При тривалій, постійно рецидивуючої молочниці спочатку виявляють і проліковують основне захворювання, яке викликало стійке зниження імунітету. Одночасно виявляють зміни з боку імунітету і проліковують їх вже не тільки за допомогою загальнозміцнюючих засобів, але і за допомогою лікарських препаратів — імуномодуляторів, які впливають на окремі поламані ланки імунітету.

При тривалому рецидивуючому перебігу молочниці у чоловіків обов’язково призначаються всередину або у вигляді ін’єкцій протигрибкові препарати. Але робиться це тільки за результатами посіву виділень на чутливість грибків до протигрибкових засобів, так як навмання можна лікувати нескінченно, а молочниця кожен раз буде повторюватись.

Якщо стан чоловіка дозволяє, то його лікують в амбулаторних умовах, але особливістю постійно рецидивуючої молочниці є те, що вона може поширюватися на інші органи і тканини, тому при підозрі на її поширення і погіршенні загального стану хворого його госпіталізують і починають більш інтенсивне лікування з введенням протигрибкових засобів внутрішньовенно.

Місцеве лікування

Місцеве лікування молочниці у чоловіків також проводиться протигрибковими препаратами, але місцевої дії. Це мазі, креми та розчини для місцевого застосування. Одним з найпопулярніших протигрибкових препаратів для місцевого застосування є клотримазол. Це ефективний препарат, який, як правило, добре переноситься.

Місцеве лікування можна проводити самостійне (якщо протягом молочниці не важке) або в поєднанні із загальним лікуванням. Крем з клотримазол наноситься тонким шаром на головку статевого члена і на внутрішню поверхню крайньої плоті двічі на день протягом 7-14 днів. Після цього потрібно пройти обстеження для підтвердження излеченности.

Перед нанесенням крему можна проводити аплікації з 2% содовим розчином або з настоями трав (ромашки аптечної, календули, звіробою, деревію і так далі). Такі аплікації можна проводити і незалежно від застосування крему, змащуючи потім поверхню статевого члена і крайньої плоті водним розчином метиленової сині.

Лікування довгостроково протікає молочниці у чоловіків є непростим завданням навіть для уролога. Лікувати ж таке захворювання самостійно — це тільки дозволяти захворюванню проникати все глибше в організм, замазуючи при цьому всі його зовнішні прояви. А коли такі прояви стануть явними, то лікувати захворювання буде дуже важко.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.