Лікування молочниці під час вагітності — чому необхідно подбати про себе?

Збільшення кількості вагінальних виділень в період вагітності абсолютно нормально. Однак якщо виділення з піхви змінили консистенцію або колір, нагадують сир і супроводжуються сверблячкою, почервонінням або болючими відчуттями при сечовипусканні, швидше за все, ви зіткнулися з молочницею-грибкової інфекцією піхви, особливо поширеною у вагітних жінок.

Чому з’являється молочниця?

Постійне коливання рівня гормонів, що спостерігається в період вагітності, і збільшення кількості глікогену (полісахариду, основного джерела живлення грибкових мікроорганізмів) в піхвовому середовищі при вагітності — одна з основних причин порушення мікрофлори піхви і появи молочниці. Лікування молочниці під час вагітності — процес досить тривалий і складний: оскільки під час вагітності рівень гормонів постійно змінюється, часом придушити симптоми молочниці у вагітних жінок набагато складніше, ніж у звичайних випадках, навіть використовуючи ті ж самі протигрибкові препарати.

Молочниця під час вагітності: помилки самолікування

Хоча молочниця ніяк не пошкоджує піхву і слизову оболонку матки, не шкодить плоду, що розвивається, при виявленні перших симптомів молочниці — зміни кольору або консистенції виділень з піхви, свербіння, болі при статевих контактах або сечовипусканні — необхідно звернутися до лікаря. Самостійно ставити діагноз і тим більше лікувати молочницю під час вагітності не рекомендується — далеко не всі протигрибкові препарати, що застосовуються для лікування грибкових інфекцій в піхву, підходять для вагітних жінок. Крім того, великий ризик того, що звичайні препарати для лікування молочниці попросту виявляться неефективними.

Способи лікування молочниці під час вагітності

Основою метод лікування молочниці під час вагітності — спеціальні протигрибкові препарати у формі кремів або вагінальних супозиторіїв, які потрібно застосовувати щодня протягом тижня. В ході першого триместру вагітності, проте, лікарі часто не рекомендують застосовувати протигрибкові препарати для лікування молочниці. У будь-якому випадку, обраний спосіб лікування залежить, в першу чергу, від терміну вагітності та стану здоров’я жінки. Лікарські засоби для прийому всередину — наприклад, відомий флуконазол — для лікування молочниці під час вагітності зазвичай не призначаються, оскільки невідомо, наскільки такі препарати безпечні для дитини.

Вагінальні супозиторії та креми для лікування молочниці

До складу вагінальних супозиторіїв (свічок) або кремів, що застосовуються для лікування молочниці під час вагітності, входять активні речовини — протигрибкові агенти — типу клотримазолу, еконазола або міконазолу. У звичайних випадках всього однієї-двох доз препарату достатньо, щоб придушити симптоми молочниці, однак при вагітності найчастіше потрібно більш тривале лікування. Найзручніший спосіб вилікувати молочницю — вагінальні супозиторії, проте в тому випадку, коли молочниця викликає свербіж та почервоніння шкіри вульви, можна користуватися одночасно і протигрибковими кремами для полегшення симптомів. У таких препаратів, як правило, побічні ефекти спостерігаються дуже рідко, тому ними безпечно лікувати молочнціу під час вагітності.

Лікування молочниці під час вагітності народними засобами

Оскільки звичайні протигрибкові препарати для лікування молочниці під час вагітності підходять далеко не завжди, лікувати молочницю можна і народними засобами. Один з найефективніших народних засобів для лікування молочниці — звичайний йогурт: в йогурті без консервантів, барвників і штучних підсолоджувачів містяться корисні ацидофільні лактобактерії, нормалізують мікрофлору піхви і нейтралізуючі активність грибкових мікроорганізмів — збудників молочниці. Не менш корисно для придушення неприємних симптомів, пов’язаних з молочницею — наприклад, свербіння, почервоніння, подразнення шкіри — і олія чайного дерева.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.