Лікування міжхребцевої грижі: допоможе гімнастика і плавання

Найбільш часто лікування починається з консервативних методів і якщо з їх допомогою не вдається впоратися з симптомами, стає все більш агресивним.

Вибір способу лікування міжхребцевої грижі залежить від кількох факторів, включаючи:

 • Симптоми, на які скаржиться пацієнт
 • Вік пацієнта
 • Рівень фізичної активності пацієнта
 • Істотне погіршення симптомів з плином часу
 • Як правило, після діагностики міжхребцевої грижі рекомендуються такі заходи:
 • Відпочинок і зміна виду активності
 • Пацієнтам рекомендується частіше відпочивати, особливо при дуже сильному болі, і уникати активності, яка призводить до збільшенню симптомів. Нерідко цього буває достатньо, щоб вже через кілька днів симптоми міжхребцевої грижі стали менш вираженими, а через кілька місяців — зовсім пройшли.

  Холодні і гарячі компреси

  Хворобливі симптоми міжхребцевої грижі можна полегшити за допомогою холодних і гарячих компресів. Вплив низьких та високих температур розслабляє м’язи спини, полегшує м’язові спазми і, таким чином, усуває біль.

  Фізіотерапія

  Фізіотерапія, як і перераховані вище методи лікування, не чинить прямого впливу на уражену грижею міжхребцевий диск, але вона сприяє стабілізації м’язів попереку. За рахунок цього можна поступово знизити навантаження, що припадає на міжхребцеві диски і хребці. Крім того, сильні м’язи дозволяють краще контролювати поперековий відділ хребта і знизити ризик пошкодження корінців спинномозкових нервів і дисків.

  Протизапальні препарати

  Найбільш часто для полегшення симптомів міжхребцевої грижі виписуються нестероїдні протизапальні препарати. Знімаючи запалення, ці медикаменти трохи полегшують тиск на корінці спинномозкових нервів.

  Оральні стероїдні препарати

  Оральні стероїди можуть бути дуже корисні під час епізодів гострої міжхребцевої грижі. Найбільш часто використовуються такі препарати, як Преднізолон і Медрол. Вони знімають запалення на ділянках навколо здавлених нервів і, таким чином, полегшують симптоми.

  Інші лікарські препарати

  Серед інших ліків, що використовуються при лікуванні міжхребцевої грижі — наркотичні знеболюючі і м’язові релаксанти. Перші з них застосовують для короткочасного полегшення сильного болю. На жаль, вони можуть викликати сонливість, а при відносно довготривалому застосуванні — залежність. Дуже важливо використовувати їх лише протягом короткого терміну.

  М’язові релаксанти допомагають зняти спазми м’язів спини, які часто спостерігаються при міжхребцевої грижі. Нерідко м’язові спазми заподіюють пацієнтові більш сильні муки, ніж біль при тиску на корінці спинномозкових нервів.

  Епідуральна ін’єкція стероїдів

  При використанні цього методу лікування ін’єкцію кортизону роблять прямо в ту область, де знаходиться затиснутий нерв. Як і при прийомі оральних протизапальних препаратів, мета цього лікування — полегшення симптомів за рахунок зменшення тиску на корінці спинномозкових нервів.

  Хірургічні методи лікування

  Якщо перераховані вище методи лікування не роблять помітного ефекту, може знадобитися хірургічна операція. Після деяких травм, що викликали грижу міжхребцевого диска, також може бути призначена операція. Такі симптоми, як біль і сенсорні аномалії, звичайно не вимагають негайного втручання, проте пацієнтам, що страждають від сильно вираженої слабкості, а також тим, у кого є ознаки синдрому кінського хвоста і швидко прогресуючі інші проблеми, необхідно робити операцію в найкоротші терміни.

 • Під час операції міжхребетні диски, уражені грижею, видаляють, таким чином усуваючи тиск на нерви.
 • Операція може бути проведена кількома способами, в залежності від ступеня пошкодження міжхребцевого диска.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.