Лікування мастопатії — консервативне або оперативне?

Мастопатія — це стан, що характеризується утворенням доброякісної пухлини в грудей, а також, іноді, болями і аномальними виділеннями. У переважній більшості випадків мастопатія не потребує лікування. Якщо ж вона заподіює сильний дискомфорт, використовуються різні методи для лікування цього порушення.

Рекомендації

В першу чергу пацієнткам з мастопатією рекомендується внести деякі зміни в свій спосіб життя: частіше займатися спортом, відмовитися від кофеїну, коли, шоколаду, алкоголю та тютюну. Деякі фахівці радять дієту, багату овочами та фруктами і виключення з раціону жирної їжі і простих вуглеводів. Крім того, потрібно вживати менше солі, особливо за один-два тижні до початку місячних.

Важливо носити зручний бюстгальтер, особливо жінкам з великими грудьми. Незалежно від розміру грудей, під час занять спортом потрібно носити спеціальний підтримуючий бюстгальтер.

Частина фахівців вважають, що при мастопатії також слід уникати стресів, спати як мінімум вісім годин на добу, уникати дії прямих сонячних променів і відвідування солярію.

У лікуванні мастопатії також використовують деякі лікарські засоби. Оральні гормональні контрацептиви дуже ефективні, якщо мастопатія пов’язана з порушеннями менструального циклу. У цих препаратів практично відсутні побічні ефекти і їх можна приймати без побоювань (винятком тут є курящі жінки — у них гормональні протизаплідні можуть викликати різні ускладнення).

Слід зазначити, що в окремих випадках гормональні контрацептиви викликали посиленням симптомів мастопатії.

Значно рідше для лікування мастопатії використовують інші засоби. Оскільки всі перераховані нижче препарати викликають серйозні побічні ефекти, їх прийом призначають тільки в тих випадках, коли мастопатія викликає дуже сильний біль у грудях.

Даназол — це синтетична форма чоловічого статевого гормону тестостерону. Він зупиняє менструальний цикл і викликає стан, який можна назвати штучною менопаузою. Даназол, як правило, призначають жінкам старше 45-50 років.

Тамоксінфен блокує активність естрогену. Його часто використовують при лікуванні раку грудей, і також для його запобігання у жінок, що відносяться до груп ризику. Тореміфен діє приблизно також, як тамоксифен.

Ін’єкції гозереліна припиняють роботу яєчників і, як і даназол, викликають штучну менопаузу. У цього препарату є багато побічних ефектів, включаючи припливи жару та зменшення щільності кісткової маси.

Крім цих препаратів, для лікування мастопатії використовуються такі природні засоби, як кропива, подорожник, звіробій, череда, ялівець, деревій, хвощ.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.