Лікування лактазной недостатності у дітей на штучному вигодовуванні

У зв’язку з обставинами непереборної сили дитина залишилася без грудного молока. Мати підбирає йому одну суміш за одною, але жодна не підходить: дитина ще під час їжі починає турбуватися, плакати, потім кидає смоктати пляшку з сумішшю, підтискає ноги до живота, голосно кричить, а через деякий час з’являється пінистий, рідкий стілець, рясний , з кислуватим запахом. Так відбувається кілька разів на добу, завжди під час годування. Часто такий стан дитини обумовлено лактазною недостатністю, при якій потрібно дуже ретельно підбирати йому харчування.

Підбираємо суміш

Дітям, що страждають лактазною недостатністю, підбирають суміш індивідуально. Починають з годівлі безлактозної сумішшю або сумішшю зі слідами лактози. До цього виду сумішей відносяться суміші, які використовують в якості основного компонента соєвий білок, такі як Сімілак-ізоміл (США), Нутрилон соя (Голландія / Росія), Фрісосой (Голландія), Нан соя (Швейцарія), Нутрілак соя (Росія), Соя СЕМП (Швейцарія), Енфаміл-соя (США), Хума СЛ (Німеччина) та суміші, засновані на повному або частковому гідролізаті білка, до яких відносяться Алфаре (Швейцарія), Прегестеміл (США), Енфаміл Нутраміген (США), Фрісопеп (Голландія ).

Не можна використовувати такі суміші для постійного живлення дитини, так як це може призвести до порушення росту нормальної мікрофлори в кишечнику.

Після поліпшення самопочуття і нормалізації стільця необхідно або перейти на суміш з низьким вмістом лактози, таку, як Нан ГА (Швейцарія), Хіпп ГА 1 (Австрія) або Хумана ГА1 (Німеччина), або замістити частину безлактозної суміші сумішшю з нормальним вмістом лактози.

Якщо вибраний шлях заміщення, то спочатку заміщають одну п’яту частину безлактозної суміші сумішшю з нормальним вмістом лактози, причому дають її після безлактозної суміші, через годування. При нормальному самопочутті дитини наступного дня нова суміш дається в кожне годування. Через три доби в разі збереження нормального стільця і гарного самопочуття заміщається одна четверта частина безлактозної суміші в кожне годування. Таким чином, заміщення суміші продовжується, орієнтуючись на самопочуття дитини.

При повторній появі ознак лактазной недостатності необхідно повернутися до попереднього режиму харчування і зберегти його протягом місяця, після закінчення якого можна обережно спробувати збільшити кількість суміші з нормальним вмістом лактози.

Введення прикорму при лактазной недостатності

Прикорм при лактазной недостатності у дітей на штучному вигодовуванні вводять у відповідності з віковими рекомендаціями педіатрів. Каші рекомендується готувати не на цілісному молоці, а на суміші, якою харчується дитина, це допоможе його травленню і дозволить уникнути неприємних відчуттів. Фруктові пюре, виготовлені промисловим способом, вводяться в харчування дитини старше чотирьох місяців, а фруктові соки — після шести місяців. Кисломолочні продукти, такі як йогурт і кефір, рекомендується вводити при легкій і среднетяжелой формі лактазной недостатності після досягнення дитиною однорічного віку.

При тяжкому перебігу лактазной недостатності можна використовувати в якості додаткового харчування спеціальні низьколактозні молочні продукти. Цим пацієнтам часто потрібно обмежити вживання лікарських засобів, у тому числі біопрепаратів, у яких в якості наповнювача використовується лактоза. Таким дітям можна використовувати препарати Лактаза Бебі і Лактаза Ензим перед прийомом молочних продуктів, дотримуючись рекомендацій педіатра.

Світлана Шимкович

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.