Лікування короткозорості: консервативне або оперативне?

Хоча короткозорість неможливо вилікувати, існують способи, що дозволяють відновити нормальне або майже нормальний зір. Більшість людей, у яких розвивається короткозорість, для корекції зору починають носити окуляри або контактні лінзи. Це — стандартний спосіб лікування короткозорості. Однак при бажанні зір можна виправити хірургічним шляхом.

Окуляри і лінзи перефокусіруют світло, що падає на сітківку очей. Вони безпечні, ефективні і коштують значно дешевше, ніж операція. Деякі люди вважають, що окуляри не забезпечують те ж якість центрального і бічного зору, що й контактні лінзи. Однак, хоча контактні лінзи дозволяють чудово бачити без окулярів, їх використання пов’язане з ризиком розвитку деяких інфекцій, тому їх потрібно регулярно чистити і замінювати новими. Втім, окуляри також мають суттєві недоліки і не можна сказати, яке з цих засобів корекції зору однозначно краще.

Хірургічні методи лікування короткозорості

Завдання хірургічних методів лікування короткозорості — дозволити людям ясно бачити без коригувальних лінз, або стати менш залежними від них. У більшості випадків за допомогою операції вдається домогтися дуже хороших результатів — так, багато пацієнти отримують можливість знову водити машину і займатися іншою діяльністю без окулярів.

Методи лазерної хірургії

Лазерний кератомілез (LASIK) в даний час є найбільш часто використовуваним методом корекції короткозорості. У цієї процедури високий показник успішних результатів, і низька кількість ускладнень при слабкій і помірній короткозорості. Лазерний кератомілез іноді застосовується і для корекції більш важких форм короткозорості. В цілому, ця процедура менш болюча, а відновлення після неї проходить швидше, ніж після фоторефрактивного кератектоміі.

ФРК (фоторефрактивних кератектомія) використовується для лікування різних форм короткозорості; іноді її застосовують у важких випадках замість радіальної кератотоміі.

Радіальна кератотомія (РК) є безпечною і проходить дуже успішно у людей зі слабкою та помірною короткозорості (менше 3 діоптрій). Найчастіше, однак, її застосовують при сильній короткозорості.

Імплантація рогівкових кілець використовується для корекції легкої короткозорості. Щоб змінити форму рогівки, в неї імплантуються спеціальні прозорі кільця.

Імплантація інтраокулярних лінз (ІОЛ) може використовуватися для корекції сильної короткозорості. Було показано, що ця процедура є безпечним і ефективним засобом корекції помірної і важкої короткозорості.

Інші методи лікування

Харчові добавки, спеціальні дієти, вправи для очей та інші методи, які людина може застосовувати самостійно, не є ефективними в лікуванні короткозорості.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.